Wizyta duszpasterska - Kolęda 2021

Informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” w naszej parafii.

Ze względu na szczególną sytuację, w której się znajdujemy tzn. na trwający stan epidemiczny, a także po zasięgnięciu opinii wśród wiernych naszej parafii, jestem zmuszony do zmodyfikowania tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Aby nie narazić nikogo na zakażenie nie będę odwiedzał Waszych domów.

Natomiast będziemy kolędować razem duchowo poprzez modlitwę podczas tzw. „nabożeństwa kolędowego” odprawianego w intencji Waszych rodzin od poniedziałku 25 stycznia do soboty 30 stycznia o godz. 17:45. Nabożeństwo kolędowe będzie się składało z Mszy św., adoracji „żłóbka” i błogosławieństwa kolędowego z obrazkami. I tak:
- Na poniedziałek 25 stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Szkolna.
- Na wtorek 26 stycznia zapraszam parafian o nieparzystych numerach domów z ul. Wieluńska.
- Na środę 27 stycznia zapraszam parafian o parzystych numerach domów z ul. Wieluńska i ul. Leśna.
- Na czwartek 28 stycznia zapraszam parafian o nieparzystych numerach domów z ul. Niżankowska.
- Na piątek 29 stycznia zapraszam parafian o parzystych numerach domów z ul. Niżankowska.
- Na sobotę 30 stycznia zapraszam parafian zamieszkałych: Szczyty las, i ulice: Nowowiejska, Brzozowa, Spacerowa, Gruszkowa oraz Błaszkowiznę.

W danym dniu zapraszam mieszkańców wyznaczonych ulic (całe rodziny, bądź poszczególnych członków rodzin). Natomiast jeśli ktoś z Was nie może w wyznaczonym terminie przyjść na Mszę św. to może to uczynić w dowolny z wyznaczonych - wybrany przez siebie - dzień.

Natomiast jeżeli dana rodzina ma życzenie zaprosić mnie osobiście, z wizytą duszpasterską i błogosławieństwem domu, to proszę umówić się ze mną telefonicznie, dzwoniąc na nr parafialny: 669-481-339.

Obecność na Mszy św. może też stanowić okazję do złożenia ofiary czy to na potrzeby kościoła czy też na tzw. „kolędę”, które zwykliśmy składać na ręce kałana w czasie wizyty duszpasterskiej w naszych domach. Najlepiej ofiary te umieścić w kopercie wraz z kartką, na której znajdą się takie dane jak: Imię i nazwisko ofiarodawcy oraz jego adres. Ofiary kolędowe możemy również złożyć w kopercie podczas obecności na niedzielnej Mszy św. w miesiącu styczniu, czy też w kancelarii lub przesłać na konto parafialne.

Zebrane ofiary kolędowe na cele kościelne przeznaczone będą - jak co roku - na utrzymanie czystości kościoła, lecz w głównej mierze przeznaczone zostaną na remont wejścia do kancelarii parafialnej, poczekalni i samej kancelarii oraz - jak wystarczy środków - na jej wyposażenie. Za złożone ofiary już dzisiaj składam Wam drodzy parafianie i goście serdeczne Bóg zapłać.