13/06/2021 08:22

13.06.2021r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy Św. odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszki na archidiecezjalne uczelnie katolickie. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

2. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanej dzisiaj, tj. 13-go czerwca na drugie w obecnym roku nabożeństwo fatimskie, które celebrowane będzie w nieco innym porządku niż to z przed miesiąca. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 20:00 odmówieniem części chwalebnej różańca świętego w intencji ustania epidemii koronawirusa na całym świecie, a także w intencji wszystkich, którzy służą wszelką pomocą zarażonym koronawirusem i przebywającym na kwarantannie; po odmówieniu różańca – jak pogoda pozwoli – pójdziemy z figurą Pani Fatimskiej w procesji wokół kościoła z pieśnią „Z dalekiej Fatimy” na ustach, a po powrocie do świątyni odśpiewamy na zakończenie nabożeństwa Apel Jasnogórski.

3. W dniu dzisiejszym przypada również dzień imienin Ks. Bpa seniora Antoniego Długosza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. W dniu 6 czerwca br. weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wprowadzona została nowa regulacja, zgodnie z którą do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19 są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

5. W miniony piątek na nabożeństwie czerwcowym, w duchowej łączności z całą naszą Ojczyzną, dokonaliśmy odnowienia AKTU POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA.

6. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Serca do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17:30 (oprócz wtorku), a szczególnie młodzież bierzmowaną i dzieci, które jeszcze na nabożeństwach czerwcowych nie były.
Na nabożeństwa wszyscy przychodzimy z książeczkami do nabożeństwa.

7. W obecnym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek 14-go czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik
- w czwartek 17-go czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik.

8. W piątek, 18 maja zapraszam na Mszę św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

9. Dzieci z klasy III zapraszam na próby do uroczystości I Komunii Św. w poniedziałek 14-go czerwca na godz. 16:00 i w czwartek 17-go czerwca na godz. 19:00 na próbę generalną wraz z rodzicami.

10. Spowiedź św. dla dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie się w piątek od godz. 19:00.

11. Starym zwyczajem, w sobotę przed uroczystością I Komunii Św., posprzątają i udekorują naszą świątynię rodzice dzieci komunijnych.

12. Jak już uprzednio ogłaszałem, z racji „Roku św. Józefa”, każdego 19-go dnia miesiąca, będą celebrowane Msze św. wotywne o św. Józefie. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli św. Józefa w sobotę na godz. 18:00 na Mszę Św. za wstawiennictwem Tego wielkiego Świętego.

13. W przyszłą Niedzielę o godz. 12:00 rozpocznie się w naszym kościele uroczystość I Komunii św. Z tej racji nabożeństwo czerwcowe celebrowane będzie po Mszy św. o godz. 9:00 i wyjątkowo nie odbędzie się planowane na ten dzień spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

14. Uczniowie klasy IV swoje próby do rocznicy przyjęcia I Komunii Św. będą mieli w piątki, tj. 18 i 25 czerwca o godz. 15:00.

15. Składam serdeczne Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na potrzeby parafialne w kwocie 350 zł.

16. Bardzo serdeczne dziękuję niewidzialnym dłoniom, które zasadziły piękne białe kwiatki wzdłuż wejścia do świątyni.

17. Bardzo serdecznie dziękuję pewnej rodzinie, która podjęła się uprania na uroczystość I Komunii Św. dywaników na ławki.

18. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

19. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE
Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w Kościele katolickim przygotowują się: Damian Śpich, stanu wolnego, zamieszkały na terenie parafii św. Józefa w Wieluniu, przy ul. Kamienna i Iwona Łuczak, stanu wolnego, zamieszkała na terenie naszej parafii, przy ul. Wieluńska. Zapowiedź PIERWSZA.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy ww. narzeczonymi, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym fakcie kancelarię parafialną.

20. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.