05/09/2021 08:41

05.09.2021r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj, tj. 05-go września obchodzimy w Kościele w całej Polsce „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Z tej racji dzisiaj, po każdej Mszy Św., będą zbierane ofiary do puszki na ten cel. …

2. Dzisiaj również przypada taca gospodarcza. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

3. Dzisiaj, na zakończenie Mszy Św. o godz. 10:30, odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych przedszkolakom i uczniom kl. I.

4. W obecnym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
- środę 08-go września – Święto Narodzenia NMP

5. W czwartek 09-go września przypada 15 rocz. Przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Polecajmy Bogu Jego osobę w naszych modlitwach.

6. Jak już uprzednio ogłaszałem, w przyszłą niedzielę dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony połączone z uroczystością odpustową Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Sumie odpustowej przewodniczył będzie i okolicznościowe Słowo Boże wygłosi ks. proboszcz z Krzeczowa, ks. prał. Krzysztof Miękina.
W imieniu gospodarzy tegorocznych Dożynek serdecznie zapraszam na uroczystość odpustową połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony wszystkich parafian i gości. Szczególnie zapraszam do wzięcia czynnego udziału w procesji eucharystycznej: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Poczty Sztandarowe, Druhów Strażaków do niesienia baldachimu i prowadzenie ks. Celebransa niosącego Najświętszy Sakrament, Róże Żywego Różańca, panie do niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej, panów do niesienia sztandarów i kandydatów do bierzmowania do niesienia szarf przy sztandarach oraz dzieci do sypania kwiatów.

7. Od obecnego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki (jak do tej pory) i środy (a nie w czwartki) po Mszy Św. i nabożeństwie, czyli od godz. 19:00 - 19:30 a w okresie zimowym od godz. 18:00 - 18:30.

8. Bardzo serdecznie zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 na plebanii.

9. Zapraszam serdecznie wszystkich ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę do naszego kościoła na godz. 11:00, gdzie odbędzie się obowiązkowe dla wszystkich spotkanie oraz próba asysty do uroczystości odpustowej w naszej parafii.

10. Za tydzień w niedzielę, tj. 12-go września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bżych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej.
Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

12. Od przyszłego tygodnia będzie można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii intencje mszalne na nowy rok.

13. W III Niedzielę miesiąca, tj. 19 września po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się organizacyjne spotkanie dla młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i ich rodziców.
Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą we Mszy Św. o godz. 10:30 lub o godz. 12:00

14. Serdeczne Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 100 zł.

15. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.