12/09/2021 18:00

12.09.2021r. - XXIV NIEDZIELA ZWY

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Dzisiaj o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpocznie się Msza Św. z obrzędem beatyfikacji Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystościom będzie przewodniczył papieski delegat kard. Marcello Semeraro.

3. Dzisiaj również o godz. 12:00 obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia NMP, połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony.

4. Bardzo Serdecznie dziękuję za przewodniczenie Sumie Odpustowej i wygłoszone płomienne i pouczające Słowo Boże ks. prał. Krzysztofowi Miękinie, proboszczowi z Krzeczowa.
- na ręce ks. dziekana składam gorące podziękowanie za wspólną modlitwę i obecność wszystkim przybyłym kapłanom z naszego dekanatu.
- bardzo Serdecznie dziękuję pani Barbarze Jagielskiej i panu Pawłowi Pakuła za przepiękną oprawą muzyczną podczas dzisiejszej Uroczystości.
- bardzo gorąco dziękuję gospodarzom tegorocznych Dożynek - mieszkańcom ul. Nowowiejska i miejscowości Szczyty Las - za wspaniałą pracę, którą wykonali, aby uświetnić dzisiejszą uroczystość związaną z Dożynkami i Odpustem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za wspaniałe przygotowanie placu kościelnego i wnętrza naszej świątyni - za przepiękny wieniec dożynkowy, dekorację z płodów ziemi i kwiaty.
- dziękuję za wspaniałą postawę i przepiękna oprawę liturgiczną Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pocztom Sztandarowym; Druhom z OSP Szczyty za niesienie baldachimu i prowadzenie ks. Celebransa niosącego Najświętszy Sakrament; Różom Żywego Różańca; paniom niosącym Figurę Matki Bożej Fatimskiej; panom, którzy nieśli sztandary; młodzieży trzymającej szarfy przy sztandarach oraz dzieciom, które sypały kwiatki.
- wszyscy kapłani i zaproszeni wierni, po zakończeniu uroczystości, udadzą się na  wspólny obiad do Domu Przyjęć Okolicznościowych „POD AKACJAMI”. Raz jeszcze serdecznie zapraszam.

5. Od jutra będzie można zamawiać intencje mszalne na nowy rok.

6. W poniedziałek 13-go września przeżywać będziemy przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które celebrowane będzie w następującym porządku: O godz. 18:00 Msza św. na rozpoczęcie nabożeństwa, różaniec, procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Boże na zakończenie nabożeństwa. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

7. We wtorek 14-go września przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które przypomina nam o wielkim znaczeniu krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy traktować go jedynie jako elementu dekoracji naszego mieszkania, miejsca pracy, czy jednego z wielu elementów naszego stroju, gdyż od śmierci Chrystusa na Golgocie Krzyż stał się symbolem najwyższej miłości i ofiary. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 18:00.

8. W  środę 15-go września przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Przez wspomnienie NMP Bolesnej uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem, przede wszystkim w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 18:00.

9. W piątek 17-go września obchodzić będziemy 82 rocznicę agresji rosyjskiej na Polskę - tzw. dzień Golgoty Wschodu. Dzień pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej.

10. W piątek również zapraszam na Mszę Św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

11. W sobotę 18-go września przeżywać będziemy święto św. Stanisława Kostki – dzień patronalny dzieci i młodzieży.

12. Za tydzień w niedzielę 19-go września po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się organizacyjne spotkanie dla młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i ich rodziców.
Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą we Mszy Św. o godz. 10:30 lub o godz. 12:00.

13. Na niedzielę 26-go września na godz. 10:30 zapraszam dzieci z kl. III SP wraz z rodzicami celem rozpoczęcia bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu I Komunii Św. Po Mszy Św. odbędzie się organizacyjne spotkanie z rodzicami.

14. Bardzo serdecznie dziękuję Druhom Strażakom panu Sołtysowi Janowi Madejowi i panu Arkadiuszowi Warzecha za usuniecie gniazda os z placu kościelnego.

15. Bardzo serdecznie dziękuję panu Bogdanowi Dymkowi i pracownikom oraz panu Markowi - dozorcy naszego cmentarza za dokończenie oczyszczania terenu cmentarza: czyli uprzątniecie z działki reszty śmieci i wyrwanych korzeni drzew oraz złożenie w jedno ustronne miejsce betonowych płyt chodnikowych.

16.
Bóg zapłać za ofiary w wysokości 215 zł. złożone w ubiegłą niedzielę do puszki w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie.

17. Serdeczne Bóg zapłać pewnej osobie z ul. Wieluńska za ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 100 zł.

18. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

19. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.