26/09/2021 08:09

26.09.2021r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego Narodu pewne wydarzenia sprawiły, że wielu naszych rodaków znalazło Ojczyznę poza jej granicami. Poznali nową rzeczywistość, tamtejszą kulturę i tradycję, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowej Ojczyzny. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową Ojczyznę.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się  organizacyjne spotkanie dla dzieci z kl. III SP i rodziców, celem rozpoczęcia bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu I Komunii św.

3. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, dzisiaj o godz. 16:00 w remizie OSP Szczyty odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie Funduszu Sołeckiego, organizowane przez Sołtysa - pana Jana Madeja.

4. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
- we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
Jest to również dzień imienin naszego Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
- w środę – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; Bóg

Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece, nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłości.
- w  czwartek  – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
- w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i DK;
- w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

5. Również w środę 29-go września przeżywać będziemy Dekanalny Dzień Chorego. Z tej racji kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce zaprasza w imieniu J.E. Ks. Arcybiskupa Wacława Depo do wspólnej modlitwy wszystkich chorych i starszych wiekiem z naszego dekanatu.

Obchody Dnia Chorego rozpoczną się Eucharystią sprawowaną o godz. 11:00 w Sanktuarium, a zakończą wspólną Agapą – poczęstunkiem herbatą i ciastem.

6. W piątek rozpoczniemy miesiąc październik, który w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkie dzieci z naszej szkoły (nie tylko uczniów III klasy), młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu będziemy odprawiali o godz. 17:15 (z wyjątkiem pierwszego piątku), a w niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 12:00.

Ze względu na rozmaite dodatkowe zajęcia, w których podczas tygodnia uczestniczą dzieci, proszę rodziców, aby w miarę możliwości tak zaplanować swym pociechom zajęcia, aby te mogły uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym co najmniej dwa razy w tygodniu.
Wszystkim tym, którym jest trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domu.

7. W naszej modlitwie pamiętajmy również o studentach, którzy 01-go października rozpoczynają nowy rok akademicki.

8. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30.

Msza św. o godz. 18:00 - i wyjątkowo - na jej zakończenie nabożeństwo różańcowe oraz akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Przypominam, iż dzieci, które praktykują - bądź 01-go października rozpoczną praktykowanie - tzw. pierwsze piątki miesiąca, jeśli idą do spowiedzi świętej to swe kontrolki wręczają mi w konfesjonale, a jeśli nie korzystają ze spowiedzi to wręczają mi je bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy św.

Wszystkie dzieci obowiązkowo zostają na Mszę św. o godz. 18:00 - wyjątkowo w tym miesiącu połączoną z nabożeństwem różańcowym - i odbierają już podpisane kontrolki dopiero po zakończonym nabożeństwie w zakrystii.

W sobotę 02-go października od godz. 9:30 będę odwiedzał chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe i akt wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi.

9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10:30 dokonam poświęcenia różańców św., pierwszej pamiątki dla dzieci klasy III, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

10. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli października, przypada taca inwestycyjno-gospodarcza. W pierwszą niedzielę września taca ta wyjątkowo wyniosła 1050,70 PLN

11. Bóg zapłać pewnej rodzinie z ul. Szkolna za ofiarę na kościół w wysokości 200 PLN

12. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”. A w nim…

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.