10/10/2021 18:00

10.10.2021r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy jego wymiar charytatywny. Środki zebrane podczas zbiórki zasilą fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej blisko dwa i pół tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin.
Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią będziemy mogli wesprzeć to wielkie dzieło ofiarą złożoną do specjalnie przeznaczonych do tego celu puszek.

2. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych. Bardzo jestem zachwycony postawą dzieci i młodzieży, którzy czynnie włączają się w modlitwę różańcową podczas nabożeństw.

3. W obecnym tygodniu patronują nam:
• w środę 13-go października bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
• w piątek 15-go października św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
• w sobotę 16-go października św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

4. W środę 13-go października odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy  je Mszą św. o godz. 18:00, następnie odmówimy część różańca, pójdziemy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej, po powrocie do świątyni odśpiewamy Apel Jasnogórski, a na zakończenie nabożeństwa przyjmiemy błogosławieństwo Boże.

5. W czwartek 14-go października przeżywać będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji zachęcamy do szczególnej modlitwy w tym dniu w intencji wychowawców, nauczycieli i katechetów.

6. W piątek 15-go października zapraszam na Mszę św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

7. Również w piątek 15-go października obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego.

8. Za tydzień w niedzielę 17-go października po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się formacyjne spotkanie dla młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą we Mszy św. o godz. 10:30 lub o godz. 12:00.

9. Przyjmuję już na wypominki. Zamawiajmy je – w ten sposób pomagamy duszom czyśćcowym. Wypominki wypełniamy na kartkach, które są umieszczone na stoliku pod chórem. Wypominki na każdy okres – czy to roczne, oktawalne czy jednorazowe – piszemy na osobnej kartce.

10. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.