17/10/2021 18:00

17.10.2021r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, którym możemy się karmić. Tylko Bóg, który jest miłością, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się drugie w tym roku szkolnym spotkanie dla młodzieży klas VII i VIII, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

3. Minęła połowa miesiąca października a my wciąż mocno trwamy na modlitwie podczas nabożeństw różańcowych. Bardzo jestem wdzięczny dzieciom i młodszej młodzieży, za współprowadzenie modlitwy różańcowej podczas październikowych nabożeństw. Serdecznie zapraszam tych spośród parafian, którzy jeszcze nie wzięli udziału w nabożeństwie różańcowym.

4. Jutro przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. Bardzo serdecznie zapraszam we wtorek 19-go sierpnia na Nowennę do św. Józefa.

6. We wtorek 19-go października przypada Narodowy Dzień pamięci Duchownych Niezłomnych, których postawa na przestrzeni historii Polski była wyrazem umiłowania Boga, Kościoła i Ojczyzny. Módlmy się tego dnia aby Zbawiciel nagrodził ich trudy i ofiarę życiem wiecznym.

7. W środę 20-go października obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Kantego, oraz patronalne święto ludzi nauki.

8. W piątek 22-go października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz przeżywać będziemy 73 rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

9. Zbliżają się dni szczególnej modlitwy w intencji wiernych zmarłych. Naszą troskę o bliskich zmarłych wyrazić możemy nie tylko poprzez uprzątnięcie grobów, zakup zniczy czy kwiatów, ale przede wszystkim modlitwą na różańcu z wypominkami przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Wypominki wypełniamy na kartkach, które są umieszczone na stoliku pod chórem. Wypominki na każdy okres – czy to roczne, oktawalne czy jednorazowe – piszemy na osobnej kartce.

10. Zeszłotygodniowa zbiórka do puszek podczas XXI Dnia Papieskiego wyniosła 330,00 zł. W imieniu podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składam wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać!

11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej racji przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszki na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

12. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.