14/11/2021 18:00

14.11.2021r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 roku na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

2. Dzisiaj przeżywamy również XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dzień ten jest poświęcony sytuacji uczniów Chrystusa w Libanie.

3. Przypominam iż PENITENCJARIA APOSTOLSKA, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 roku wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października 2020 roku.

4. W tym tygodniu patronują nam:
- w środę 17-go listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
- w czwartek 18-go listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
- w sobotę 20-go listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

5. Wyjątkowo w obecnym i w przyszłym tygodniu Msze św. wieczorne będą celebrowane o godz. 18:00.

6. W piątek o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu. Zapraszam wszystkich, którzy chcą powierzyć na Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

7. Za tydzień w niedzielę 21-go listopada będziemy obchodzili uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie sumy, przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi, za którego publiczne odmówienie zyskuje się odpust zupełny.

8. Również za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym dniu módlmy się szczególnie za wszystkich, którzy zginęli na drogach.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII SP, wyjątkowo w tym miesiącu nie odbędzie się w III niedzielę miesiąca, a zostaje przesunięte na sobotę 04-go grudnia, tj. na adwentowy dzień skupienia. Spotkanie odbędzie się z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. wieczornej.

10. Wciąż jeszcze można zamawiać w zakrystii wypominki na cały rok.

11. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

13. W czwartek 11-go listopada z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła Śp. Janina Kałuża, lat 97 z ul. Wieluńska. Ceremonia pogrzebowa odbyła się wczoraj w naszej świątyni o godz. 14:00. Wieczny odpoczynek.