21/11/2021 12:00

21.11.2021r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek 22-go XI wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
- w środę 24-go XI wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-lac i Towarzyszy
- w czwartek 25 XI wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

3. Wyjątkowo w obecnym tygodniu (tak jak w poprzednim) Msze św. wieczorne będą celebrowane o godz. 18:00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny, który rozpoczynamy okresem adwentu.

5. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII i kl. VIII, wyjątkowo w tym miesiącu nie odbędzie się w III niedzielę miesiąca – czyli dzisiaj, ponieważ jest przesunięte na sobotę 04-go grudnia, tj. na adwentowy dzień skupienia i poprowadzi je po Mszy św. wieczornej kaznodzieja adwentowego dnia skupienia ks. Rafał Kipigroch.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:00  poświęcę opłatki na stół wigilijny,  które w tym roku ze względu na przeżywaną pandemię koronawirusa nie będą roznoszone przez  Róże Żywego Różańca, lecz będzie je można nabyć przy stoliku pod chórem lub w zakrystii. Za opłatki będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie - jak co roku - na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, którą ogrzewamy nasz kościół.
Również od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece na stół wigilijny będzie można nabyć również przy stoliku pod chórem oraz w zakrystii w cenie: Duża 17 zł., a mała 8 zł.
Za wszystkie ofiary z góry składam gorące Bóg zapłać.

7. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

8. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

9. W czwartek 18-go listopada z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła