28/11/2021 11:50

28.11.2021r. - I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok kościelny.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:00  zostaną/ły poświęcone opłatki na stół wigilijny,  które w tym roku ze względu na przeżywaną pandemię koronawirusa nie będą roznoszone przez  Róże Żywego Różańca, lecz będzie je można nabyć przy stoliku pod chórem lub w zakrystii. Za opłatki będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie - jak co roku - na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, którą ogrzewamy nasz kościół.
Również od dzisiaj będziemy mogli nabyć, przy stoliku pod chórem lub w zakrystii, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dużą od 17 zł., a małą od 8 zł. Za wszystkie ofiary z góry składam gorące Bóg zapłać.

3. Od jutra rozpoczynamy uczestnictwo w wieczornych Mszach św. „roratnich”. Od 1-go grudnia Roraty będą celebrowane o godz. 17:00. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki.
Za wysoką frekwencję na Roratach przewidziane są nagrody.

4. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- we wtorek 30-go XI święto św. Andrzeja, Apostoła
- w piątek 03-go XII wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

5. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek, 02-go XII o godz. 7:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:15. Msza św. o godz. 17:00, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Dzieci, które praktykują bądź rozpoczną praktykowanie pierwszych piątków miesiąca, na zakończenie spowiedzi wręczają mi w konfesjonale swe kontrolki, zostają na Mszę św. o godz. 17:00 i odbierają je już podpisane, dopiero po Mszy św. w zakrystii.
W sobotę, 04-go XII o godz. 9:00 Msza św. „roratnia”, i o godz. 17:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.
Do chorych i starszych, w sobotę 04-go XII, Ks. Kaznodzieja Adwentowego Dnia Skupienia uda się z Najświętszym Sakramentem od godz.11:00. Potrzebujących sakramentów zgłaszamy do piątku w zakrystii.

6. W sobotę, 04-go grudnia nasza rodzina parafialna przeżywać będzie swój Adwentowy Dzień Skupienia. Poprowadzi go Ks. Rafał Kipigroch – misjonarz z Peru. (Program – patrz intencje).

7. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania, wyjątkowo w tym miesiącu odbędzie się w adwentowy dzień skupienia, tj. w sobotę 04-go grudnia po Mszy św. o godz. 17:00. Spotkanie rozpoczyna się obowiązkową Mszą św.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 05-go grudnia przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. zostaną zebrane ofiary do puszki na ten cel.

9. W przyszłą niedzielę przypada taca gospodarczo – inwestycyjna.

10. Po następnej niedzieli, tj. w środę 08-go grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 17:00, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej otrzymają poświęcony medalik. Zapraszam na tę uroczystość dzieci, rodziców i chrzestnych.
Natomiast samych rodziców wraz z niedzielnymi kontrolkami swoich pociech, zapraszam na krótkie spotkanie, za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.

11. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Rafałowi Drabowi i wszystkim pracownikom Wydziału Usług Komunalnych z Działoszyna, którzy w minionym tygodniu uprzątnęli cały plac przykościelny z liści i połamanych konarów.

12. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”… Drodzy czytelnicy „Niedzieli”, ze względu na znaczący wzrost cen papieru i ogólnych kosztów druku oraz kolportażu, Redakcja tygodnika zmuszona jest zwiększyć cenę egzemplarza na od przyszłego tygodnia na 8 zł.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

14. Wczoraj, w sobotę z naszej rodziny parafialnej do wieczności odszedł Śp. Henryk Kamyk, lat 71 z ul. Szkolna. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 13:30. Polećmy jego duszę Miłosierdziu.