05/12/2021 08:36

05.12.2021r. - II NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele gospodarcze. Taca gospodarcza w miesiącu listopadzie wyniosła 1045,50 zł.

2. Dzisiaj również, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji, wg. zeszłotygodniowej zapowiedzi, po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszki na ten cel.

3. Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę, by i w tym roku rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii, udekorowali kościół na nadchodzące święta.

4. W obecnym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni
- We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tym uroczystym dniem kończymy Rok św. Józefa. W tym dniu na Mszy św. o godz. 17:00, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, otrzymają poświęcony srebrny medalik Niepokalanej i łańcuszek. Szczególnie zapraszam na tę uroczystość dzieci z rodzicami oraz rodziców chrzestnych i dziadków.

5. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Msze św. roratnie z naukami dla najmłodszych w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17:00. Za wysoką frekwencję na Roratach przewidziane są nagrody.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

7. Wszystkich, którzy jeszcze nie nabyli poświęconego opłatka na stół wigilijny,  zachęcam by to jak najszybciej uczynili, ponieważ może ich zabraknąć. Opłatki wystawione są na stoliku pod chórem. Za opłatek wigilijny składamy dobrowolną ofiarę, która przeznaczona jest - jak co roku - na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, którą ogrzewamy nasz kościół.
Również na stoliku pod chórem, lecz po drugiej stronie, wystawione są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża w cenie od 17 zł., a mała od 8 zł. Za wszystkie ofiary składam gorące Bóg zapłać.

8. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”… Przypominam, iż tygodnik „Niedziela” od dzisiaj kosztuje 8 zł.

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

10. W ubiegłym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: Śp. Henryka Kamyka, lat 71 z ul. Szkolna i  Śp. Antoniego Wróblewskiego, lat 74 z ul. Wieluńska. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.