19/12/2021 12:00

19.12.2021r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś drodzy Parafianie mija równo rok, kiedy odprawiłem w tym kościele pierwszą Mszę św. jako Wasz pasterz. Z tej racji raz jeszcze pragnę Wam podziękować za miłe przyjęcie mnie do swojej rodziny parafialnej. Polecając Was Miłosiernemu Bogu przez ręce Nieokalanej oraz wstawiennictwu Wszystkich Świętych, jednocześnie proszę o modlitwę za mnie, a także w intencji całej naszej Parafii.

2. Dziś przeżywamy również IV Niedzielę Adwentu. Powoli dobiega końca liturgiczny okres oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Ufam, że większość z Was drodzy Parafianie skorzystała już z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są bardzo ważne, lecz jeszcze ważniejsza jest dla chrześcijanina troska o duchowe przygotowanie, aby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc i pokoju wokół nas.

3. Od wtorku do czwartku włącznie, od godz. 16:30 będzie ostatnia szansa by skorzystać z przedświątecznej spowiedzi świętej.

4. Roraty o godz. 17:00 celebrowane będą do czwartku włącznie. Dzieci, by mogły otrzymać nagrody za uczestnictwo w roratach, przynoszą do zakrystii podpisane roratnie książeczki z naklejkami w środę lub najbliższą niedzielę.

5. W piątek przeżywać będziemy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Ostatnia Msza św. roratnia o godz. 7:00. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy w naszych rodzinnych domach. Niech to będzie okazja - być może jedyna w roku - do zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej. Niech czas Narodzenia Pańskiego będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Modlitwą obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

6. Msze św. z  uroczystości Narodzenia Pańskiego celebrowane będą w następującym porządku: O północy z piątku na sobotę Pasterka w intencji Parafian oraz w sobotę, w pierwszy dzień świąt o godz. 9:00 i 10:30. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a z uroczystości Bożego Narodzenia przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

7. W drugi dzień świąt, z racji przypadającej niedzieli, przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również Dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Msze św. celebrowane będą o godz. 9:00, 10:30 i 12:00. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

8. Na stoliku przy wejściu do świątyni są jeszcze do nabycia opłatki.

9. W zakrystii możemy zgłosić chorych i starszych, którzy pragną przyjąć Sakramenty przed świętami Bożego Narodzenia. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko i wiek osoby oraz adres i nr tel. kontaktowego. W czwartek udam się do potrzebujących z Najświętszym Sakramentem od godz. 10:00.

10. Wszelkie informacje dotyczące „kolędy” w naszej Parafii, podam po porozumieniu się z Radą Parafialną, w możliwie najbliższym czasie.

11. Zachęcam do nabycia naszego diecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.