26/12/2021 09:34

26.12.2021r. - Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj przeżywamy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również Dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Módlmy się dziś w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii, polecając szczególnie te, które przeżywają trudny czas.

2. Tradycyjnie taca z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

3. W bieżącym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek, 27-go grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista
- we wtorek, 28-go grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela; Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

4. Zbliża się koniec roku. Bardzo serdecznie zapraszam w piątek 31-go grudnia na Mszę Św. dziękczynno – błagalną o godz. 17:00. Po Mszy św. odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2020 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.

5. W sobotę 01-go stycznia przeżywać będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Maryi. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, tj. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca tj. 02-go stycznia przypada taca inwestycyjo – gospodarcza. Taca w miesiącu grudniu wyniosła 932,50 zł.

7. Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią odnośnie wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” w naszej parafii podaję dziś wstępne informacje…

Otóż, ze względu na szczególną sytuację, w której się znajdujemy tzn. na trwający stan epidemiczny, a także po zasięgnięciu opinii Rady Duszpasterskiej, wspólnie postanowiliśmy, aby i w obecnym roku kolędować duchowo poprzez modlitwę podczas tzw. „nabożeństw kolędowych”, odprawianych - jak w ubiegłym roku - w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii od poniedziałku 10-go do soboty 15-go stycznia o godz. 18:00. Nabożeństwo kolędowe będzie się składało z Mszy Św., adoracji „żłóbka” i błogosławieństwa kolędowego z pamiątkowymi obrazkami. Szczegółowe informacje podam za tydzień.

8. Jeszcze raz bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom dzieci komunijnych za przepiękne udekorowanie naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia.

9. Zachęcam do nabycia świątecznego numeru naszego diecezjalnego tygodnika „Niedziela” w cenie 10 zł. Ten nr to aż 92 strony i świąteczny dodatek: podręczny modlitewnik z kalendarzem na 2022 r.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.