09/01/2022 08:27

09.01.2022r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Przeżywając dziś święto Chrztu Pańskiego jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w kościele okres zwykły i trwa do wtorku 01-go marca przed Środą Popielcową.

W naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 02-go lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego także świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. Jak już wcześniej zapowiadałem, ze względu na szczególną sytuację, w której się znajdujemy, tzn. na trwający stan epidemiczny, a także po zasięgnięciu opinii Rady Duszpasterskiej, wspólnie postanowiliśmy, aby i w obecnym roku kolędować tak, jak w ubiegłym, poprzez modlitwę podczas tzw. „nabożeństw kolędowych”, odprawianych w kościele w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii od poniedziałku 10-go do soboty 15-go stycznia o godz. 17:45. Nabożeństwo kolędowe będzie się składało z Mszy św., adoracji „żłóbka” i błogosławieństwa kolędowego. Za udział w nabożeństwie otrzymamy pamiątkowy obrazek. I tak:
- na poniedziałek 10-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Nowowiejska, Brzozowa, Spacerowa i Gruszkowa oraz Szczyty Las i Błaszkowiznę.
- na wtorek 11-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Niżankowska o parzystych numerach domów.
- na środę 12-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Niżankowska o nieparzystych numerach domów.
- na czwartek 13-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Wieluńska o parzystych numerach domów i ul. Leśna.
- na piątek 14-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Wieluńska o nieparzystych numerach domów.
- na sobotę 15-go stycznia zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Szkolna.

W danym dniu zapraszam mieszkańców wyznaczonych ulic (całe rodziny, bądź poszczególnych członków rodzin). Natomiast jeśli ktoś nie może w wyznaczonym terminie przyjść na Mszę św. to może to uczynić w dowolny z wyznaczonych - wybrany przez siebie - dzień.
Obecność na Mszy św. niech też stanowi okazję do złożenia ofiary, czy to na potrzeby Parafii; czy na tzw. „kolędę”, które zwykliśmy składać na ręce kałana w czasie wizyty duszpasterskiej w naszych domach; czy też na sprzątanie kościoła. Najlepiej ofiary te umieścić w kopercie wraz z kartką, na której znajdą się takie dane jak: Imię i nazwisko ofiarodawcy oraz jego adres. Ofiary kolędowe możemy również złożyć w kopercie na tacę podczas obecności na niedzielnej Mszy św. w miesiącu styczniu, czy też w zakrystii lub przesłać na konto parafialne.
Drodzy parafianie nie zapomnijmy w tym roku o ministrantach. Ofiary kolędowe, które podczas wizyty duszpasterskiej z kapłanem w waszych domach otrzymywali od was ministranci, stanowiły dla nich formę wynagrodzenia za ich całoroczną służbę. Niestety w roku poprzednim nie pomyśleliśmy o Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dlatego teraz w imieniu naszych ministrantów proszę o taką ofiarę, którą mogliby otrzymać w waszych domach. Najstarszy, z obecnych na Mszy św. kolędowej ministrantów, stanie obok mnie z koszyczkiem i będzie zbierał ofiary dla siebie i kolegów. Cała zebrana kwota zostanie sprawiedliwie podzielona i przekazana zainteresowanym. W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza już dzisiaj składam wam drodzy Parafianie serdeczne Bóg zapłać.
Ofiary kolędowe, tzw. „na kościół”, w głównej mierze przeznaczone będą na bieżące potrzeby naszej parafii, czy kościoła oraz na opłacenie rachunków za wodę, prąd i ogrzewanie kościoła, kaplicy czy plebanii. Za złożone ofiary już dzisiaj składam Wam drodzy Parafianie i Goście serdeczne Bóg zapłać.
Natomiast, jeżeli dana rodzina ma życzenie zaprosić mnie z wizytą duszpasterską do siebie, wraz z błogosławieństwem domu, to proszę umówić się ze mną w zakrystii lub telefonicznie, dzwoniąc na nr parafialny: 669-481-339, który jest również umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

4. Zachęcam do nabycia w cenie 8 zł. naszego diecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

5. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

6. W ubiegłym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy Śp. Bronisławę Kazimierę Jarząb, l. 80 z ul. Niżankowska. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.