16/01/2022 12:00

16.01.2022r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

1.
Dziś druga niedziela, tak zwana zwykła, w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro, tj. w poniedziałek 17-go stycznia rozpoczyna się XXV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

3. W obecnym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek, 17-go stycznia – Św. Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie
- w środę, 19-go stycznia – Św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego
- w piątek, 21-go stycznia – Św. Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica

4. We wtorek 18-go stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła tj. 25-go stycznia.

5. W najbliższy piątek, tj. 21-go stycznia będziemy przeżywać Dzień Babci, a w najbliższą sobotę tj. 22-go stycznia będziemy przeżywać Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas… Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Św. będą wyrazem naszej miłości i szacunku wobec nich.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

7. Wyjątkowo za tydzień, tzn. w IV a nie w III niedzielę miesiąca, odbędzie się po Mszy św. o godz. 10:30 formacyjne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

8. Serdeczne Bóg zapłać składam darczyńcom za ofiary na potrzeby naszej parafii w wysokości 100 zł. i 150 zł.

9. Zachęcam do nabycia w cenie 8 zł. nasz diecezjalny tygodnik „Niedziela”.

10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.