30/01/2022 12:00

30.01.2022r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 r. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

2. W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek 31-go stycznia – św. Jan Bosko, włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży
- czwartek 03-go lutego – św. Błażej, biskup i męczennik, patron chorych na gardło
- sobotę 05-go lutego – św. Agata, dziewica i męczennica

3. W środę 02-go lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako dzieciątko.
Na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 17:00 zostaną pobłogosławione świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – Światłość na oświecenie pogan. Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. otrzymają świece komunijne przed rozpoczęciem Mszy św.
Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. Raz jeszcze dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła i proszę o jej wyniesienie ze świątyni w środę po liturgii.

5. W środę, 02-go lutego obchodzimy także - ustanowiony przez św. Jana Pawła II - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy ofiarowali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy również prosić Boga o nowe, liczne i święte powołania do życia zakonnego.
Tego dnia ofiary składane do puszki przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

6. Również w środę, 02-go lutego obchodzić będziemy 10 rocznicę uroczystego rozpoczęcia posługi Pasterza naszej Archidiecezji Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

7. W środę, 02-go lutego obchodzimy także - ustanowiony przez św. Jana Pawła II - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy ofiarowali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy również prosić Boga o nowe, liczne i święte powołania do życia zakonnego.

8. Bardzo serdecznie zapraszam całą rodzinę parafialną do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.). Zbiórka będzie miała miejsce - podobnie jak w zeszłym roku - na placu remizy strażackiej w środę 02-go lutego do godz. 14:00. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii, oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie: Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Szczegóły na ulotkach…

9. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- w czwartek, 03-go lutego o godz. 17:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:15. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego
- w sobotę, 05-go lutego o godz. 9:30 udam się do chorych i starszych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji I-ej soboty miesiąca.

10. W przyszłą niedzielę tj. 06-go lutego wypada taca gospodarcza. W miesiącu styczniu taca gospodarcza wyniosła 1125 zł. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

11. Zachęcam do nabycia diecezjalnego tygodnika katolickiego „Niedziela”.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.