06/02/2022 12:24

06.02.2022r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada taca inwestycyjo – gospodarcza. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W całym Kościele trwają przygotowania do Synodu, również w naszej Archidiecezji. Jedną z form poznania opinii wiernych na tematy związane z Parafią są anonimowe ankiety do wypełnienia przez parafian. Ankiety są wyłożone w kruchcie kościoła, stąd prośba, by jak najwięcej parafian zaangażowało się w ich wypełnienie. Ankiety można oddać w zakrystii, bądź wysłać do Zespołu Synodalnego do 31-go marca 2022 r.

3. We wtorek, 08-go lutego obchodzić będziemy VIII Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.

4. W czwartek, 10-go lutego obchodzić będziemy wspomnienie św. Scholastyki (ok. 480-547), dziewicy, siostry św. Benedykta (założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy), która również założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

5. W piątek, 11-go lutego, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego. W 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.

6. 11-go lutego 2022 r., pod hasłem: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36) będziemy obchodzić XXX Światowy Dzień Chorego.
Miejscem uroczystości archidiecezjalnych będzie Bazylika Archikatedralna pw. Świętej Rodziny w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii w dniu 11-go lutego br. o godz. 11:00 będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski.
Tego samego dnia odbędzie się czuwanie na Jasnej Górze w intencji chorych prowadzone przez Wspólnotę BETEL. Początek czuwania o godz. 21:00, a na jego zakończenie celebrowana będzie Msza św. o godz. 24:00.
W naszej parafii Dzień Chorego obchodzić będziemy w niedzielę 13-go lutego. Na sumie o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji starszych i chorych Parafian oraz wszystkich, którzy się nimi opiekują. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, tym chorym i starszym osobom, które będą sobie tego życzyły. Osoby młodsze, także chore również będą mogły ten sakrament przyjąć. Spowiedź św. dla wszystkich chorych i starszych od godz. 11:30.
I tu moja prośba do rodzin o zorganizowanie chorym i starszym (których da się przywieź do kościoła) transportu i opieki.

7. URZĄD MIASTA I GMINY DZIAŁOSZYN informuje, że w niedzielę 06-go lutego, tj. dzisiaj w każdej jednostce OSP w naszej Gminie od godz. 14:00 do godz. 16:00 będą rozdawane darmowe jednorazowe maseczki.

Natomiast w OSP Szczyty wraz z darmowymi maseczkami możemy także dzisiaj odebrać tzw. nakazy płatnicze dotyczące wymiaru podatku na rok 2022 i to nie tylko w godz. od 14:00 do 16:00 ale również w godz. od 10:00 do 13:00.

8. Za tydzień w niedzielę 13-go lutego, w ramach XXX Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona - po każdej Mszy św. - zbiórka ofiar do puszki na utrzymanie domów z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanej przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
W tym dniu rozpoczniemy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

9. W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szczytach - pani mgr Beaty Wojtal - informuję, iż od 28-go lutego do 04-go marca odbędzie się zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).
Prosimy o składanie ich za budynkiem szkoły (obok budynku gospodarczego). Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na potrzeby naszej szkoły.

10. W imieniu polskich misjonarzy, którzy prowadzą swe misje w najbiedniejszych krajach świata, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczególnie dziękuję Druhom z OSP Szczyty za użyczenie miejsca na zbiórkę elektrośmieci.

11. W poniedziałek 24-go stycznia na konto Parafii wpłynęły kolejne dwie ofiary kolędowe. Za każdą wpłaconą ofiarę na parafialne konto składam gorące Bóg zapłać.

12. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.