13/02/2022 12:00

13.02.2022r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 12:00 będzie celebrowana Msza św. w intencji osób chorych i  starszych oraz tych, którzy się nimi opiekują z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź dla chorych od godz. 11:30.

2. Dziś również po każdej Mszy św. będą zbierane do puszki ofiary na pomoc domom z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi, które prowadzi nasz diecezjalny Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL.

3. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

4. W najbliższy piątek o godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą powierzyć Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

5. W sobotę 19-go lutego obchodzić będziemy Dzień Nauki Polskiej. Szczególnie tego dnia prośmy Ducha Św. na modlitwie w intencji naukowców, aby w swych badaniach dążyli przede wszystkim do pełni prawdy.

6. W obecnym miesiącu - z racji trwających ferii - nie będzie formacyjnego spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zwrócił się z prośbą o pomoc w dotarciu do wiernych z informacją o - istniejącym od 1 lipca 2021 roku - ustawowym obowiązku złożenia Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca br.

8. Od dziś klucze do kaplicy przedpogrzebowej będą do pobrania u grabarza - pana Marka Bociągi.

9. Zachęcam do nabycia w cenie 8 zł. katolickiego tygodnika „Niedziela”.

10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.