27/02/2022 12:10

27.02.2022r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Gorąco zachęcam do abstynencji od alkoholu szczególnie w okresie Wielkiego Postu.

2. Od jutra Msze św. wieczorne celebrowane będą o godz. 18:00.

3. 01-szy marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także Żołnierzami Niezłomnymi.
Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do Ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia… zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. 02-go marca Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18:00.
Wielki Post jest czasem pokuty i umartwienia. Wiele osób rezygnuje z nałogów, inne podejmują rozmaite praktyki pokutne po to, by zapanować nad sobą i zbliżyć się do cierpiącego Jezusa. Zachęcam do tych praktyk dorosłych oraz dzieci i młodzież.

5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

6. Ogłoszenie o zbiórce darów dla Ukrainy organizowanej przez OSP Szczyty…

7. W odpowiedzi na apel Arcybiskupa Częstochowskiego Wacława Depo z dn. 25 lutego br., (umieszczony w gablocie przed kościołem) dotyczący zbiórki żywności długoterminowej (np. cukier, mąka, makaron, kasza, olej, konserwy, dania w słoiku itp.) oraz artykułów chemicznych i higieny osobistej dla wiernych Archidiecezji Lwowskiej, proszę wszystkich o sercu pełnym miłosierdzia otwartym na bliźnich w potrzebie o przynoszenie powyższych darów do kościoła od środy 02-marca do niedzieli 06-go marca włącznie i składanie ich w rogu świątyni za konfesjonałem. Nasz parafialny Caritas zawiezie je do Towarzystwa Patriotycznego Kresy, które działa przy parafii pw. Św. Wojciecha BM w Częstochowie, które podejmuje się dostarczyć dary potrzebującym pomocy na Ukrainie.

8. W tym tygodniu patronuje nam:
- w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- w pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17:00 do rozpoczęcia nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz.: 17:30.
Wyjątkowo w tym miesiącu dzieci przyjmą Komunię św. zaraz po Drodze Krzyżowej.
O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
- w sobotę o godz. 9:30 udam się z Najświętszym Sakramentem do chorych i starszych osób.
O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

10. We wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30 rozważać będziemy mękę Pana Jezusa podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej. Bardzo serdecznie zapraszam na te nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież z naszej szkoły, młodzież szkół średnich oraz dorosłych.
Dzieciom przygotowującym się do przyjęcia sakramentu I Komunii św. i  młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodzicom, przypominam o obowiązkowym udziale w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

11. W każdą niedzielę Wielkiego Postu - na zakończenie sumy - celebrować będziemy nabożeństwo  Gorzkich Żali.
Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu zupełnego: Wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego; być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię Świętą; pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

12. Raz jeszcze, w imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szczytach - Pani mgr Beaty Wojtal - informuję, iż od 28-go lutego do 04-go marca odbędzie się zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). Prosimy o składanie ich za budynkiem szkoły (obok budynku gospodarczego). Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na potrzeby naszej szkoły.

13. W przyszłą niedzielę, tj. 06-go marca, na Mszy św. o godz. 10:30, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, otrzymają poświęconą książeczkę do nabożeństw.

14. W przyszłą niedzielę wypada taca gospodarcza. W miesiącu lutym taca ta wyniosła 985,50 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

15. Zachęcam do nabycia w cenie 8 zł. nasz katolicki tygodnik „Niedziela”.

16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.