06/03/2022 12:00

06.03.2022r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.
Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu - czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby ten czas doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas zbawić.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30, a zaraz po nim Msza św. Natomiast Gorzkie Żale odprawiane będą w niedzielę na zakończenie Sumy o godz. 12:00.
Oba nabożeństwa związane są z możliwością zyskania odpustu zupełnego - czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy - pod zwykłymi warunkami.
Zachęcam do tych praktyk wszystkich parafian, i przypominam o obowiązkowym udziale w Drodze Krzyżowej dzieci, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu pierwszej Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. W imieniu Ks. Arcybiskupa Wacława Depo oraz Towarzystwa Patriotycznego Kresy, które podejmuje się dostarczyć zebrane dary potrzebującym pomocy na Ukrainie, gorąco dziękuję wszystkim, którzy okazali serce i włączyli się w tę akcję. Kto z parafian ma życzenie, może dziś - również materialnie - wesprzeć potrzebującą pomocy ludność ukraińską. Dlatego dziś po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki Caritas na ten cel.

5. Przyszła niedziela, tj. druga niedziela Wielkiego Postu, zwana jest niedzielą „Ad Gentes”. Będzie ona Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Stąd po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na wsparcie polskich misjonarzy. Zachęcam również do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

6. Serdecznie dziękuję wykonawcom dekoracji wielkopostnej umieszczonej w prezbiterium naszej świątyni.

7. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

8. Intencje mszalne.

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.