13/03/2022 12:00

13.03.2022r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną niedzielą „Ad Gentes”. Jest ona Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Tradycyjnie po każdej Mszy św. zbierane są do puszki ofiary na wsparcie polskich misjonarzy. Zachęcam również do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

2. Dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Modlimy się za następcę Świętego Piotra.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawionym Najświętszym Sakramentem dzisiaj na zakończenie Sumy.

4. Serdecznie zapraszam w piątek na godz. 17:30 na Drogę Krzyżową, którą poprowadzę wspólnie z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św.

5. Trwa okres Wielkiego Postu. Zachęcam was drodzy parafianie do podejmowania praktyk pokutnych takich jak modlitwa, post czy jałmużna. Jedną z form jałmużny wielkopostnej są koperty Caritas, którymi możemy wesprzeć między innymi: Dom Samotnej Matki i Dziecka, oraz schroniska dla bezdomnych. Szczegóły w kopercie. Koperty są umieszczone na stoliku za ławkami.
Można również w zakrystii nabyć w cenie 10 zł tzw. paschaliki wielkanocne. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są dla biednych. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu. Możemy je również zanieść w święta na groby naszych bliskich zmarłych.

6. W piątek, 18-go marca o godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą powierzyć Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje

7. W sobotę, 19-go marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz.18:00 i 18:30. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla konających.

8. W liturgiczne wspomnienie św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny tj. 19-go marca br. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Inicjatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Temu duchowemu przedsięwzięciu błogosławi nasz Pasterz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski.
Udział w nim polega na tym, że każdego dnia od 19-25 marca odczytuje się podczas mszy św. przygotowane na dany dzień teksty znajdujące się w broszurze oraz odmawia Litanię do św. Józefa i modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II. Przez ten tydzień pragniemy objąć modlitwą wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie tych, którzy otrzymali trudną do przyjęcia diagnozę prenatalną.
Również bardzo serdecznie zachęcam parafian do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Udział w tym dziele polega na dziewięciomiesięcznej codziennej modlitwie w intencji jednego wybranego przez Boga dziecka, które rozwija się w łonie matki, ale jest też zagrożone aborcją. Modlitwę tę rozpoczyna się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego czyli Dzień Świętości Życia i kontynuuje do Uroczystości Bożego Narodzenia.
Proszę osoby chcące podjąć się jednego lub drugiego, bądź osoby zainteresowane obydwoma z powyższych duchowych dzieł, by jak najszybciej zgłosiły mi swój udział, ponieważ muszę niezwłocznie zgłosić do Referatu Duszpasterstwa Rodzin, jaka ilość wydrukowanych darmowych broszur ma zostać dostarczonych do parafii, by trafiły do rąk chętnych.

9. Za tydzień III niedziela miesiąca, a więc serdecznie zapraszam na ten dzień młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami, na spotkanie, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 10:30.

10. W imieniu potrzebującej pomocy ludności ukraińskiej, składam gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali serce i w minioną niedzielę wsparli materialnie potrzebujących złożoną ofiarą do puszki Caritas. Ofiarowano na ten cel 1.127,50 zł.

11. Serdecznie dziękuję pewnej osobie za zawiezienie zebranych darów dla cierpiącej ludności ukraińskiej do Częstochowy, skąd zostaną dostarczone najbardziej potrzebującym.

12. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.