03/04/2022 09:17

03.04.2022r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która ma charakter pasyjny. Módlmy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

2. Dziś rozpoczęliśmy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych.  Szczegółowy program rekolekcji ujęty jest w ogłoszeniach parafialnych i wywieszony w gablocie przed kościołem, a także zamieszczony na parafialnej stronie internetowej. Do udziału w rekolekcjach zapraszam wszystkich parafian i gości, dzieci, młodzież uczącą się i pracującą.  Nauki rekolekcyjne głosi Ks. Sławomir Bednarski – prob. Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie. We wtorek zakończenie rekolekcji. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie złożona ofiara na tacę tego dnia dla Ks. Rekolekcjonisty. Jutrzejsza taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Program rekolekcji wielkopostnych:

Niedziela ’03 marca
10:30 - Msza św. z nauką ogólną
12:00 - Msza św. z nauką ogólną i Gorzkie Żale

Poniedziałek ’04 marca
8:30 - Spowiedź św.
11:00 - Posługa sakramentalna chorym i starszym osobom
17:30 - Spowiedź św.
18:00 - Msza św. z nauką ogólną

Wtorek ’05 marca
18:00 - Msza św. z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji

3. Dziś wypada taca gospodarcza. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek kwietnia. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W czwartek i piątek o godz. 19:00 odbędzie się próba asysty do Triduum Paschalnego dla LSO. Zapraszam wszystkich lektorów i ministrantów.

6. W piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zaraz po sumie rozważamy Gorzkie Żale. Zachęcam do ich praktykowania.

7. Przyszła niedziela tj. 10-go kwietnia będzie już Niedzielą Palmową – Niedzielą Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżycie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Tego dnia módlmy się szczególnie za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

9. Ofiary na kwiaty na święta do Grobu Pańskiego i na ołtarze możemy składać do skarbonki przy krzyżu, można też wysłać na konto parafialne, bądź ofiarować w kopercie na tacę albo złożyć osobiście w zakrystii. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

10. W zakrystii są jeszcze do nabycia w cenie 10 zł. cztery paschaliki wielkanocne. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, lub przy wielkanocnym śniadaniu a później możemy je zanieść na groby bliskich zmarłych, by posłużyły jako wkłady do zniczy.

11. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Świerad, lat 98 z ul. Wieluńska. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek