18/04/2022 10:15

17.04.2022r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Drodzy parafianie i goście. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o Nim. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niech ta nadzieja będzie dla nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, z którymi w te święta się spotkamy. Życzę wam pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień i nadziei, która nigdy nie gaśnie.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w godz.: 9:00 i 10:30. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na KUL.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. będą zbierane do puszki ofiary na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”. Na zakończenie sumy odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. Za tydzień wypada taca gospodarcza. W miesiącu kwietniu wyniosła ona 1.219,10zł. Za każdą ofiarę już dzisiaj składam gorące Bóg zapłać.

6. Z całego serca dziękuję państwu: Magdalenie i Tomaszowi Czyż, Iwonie Chałupczyńskiej, Anecie Malatyńskiej, Pawłowi Mordalowi za przepiękne wykonanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Przechowania tzw. Ciemnicy.

7. Bardzo serdecznie dziękuję Druhnom i Druhom z OSP Szczyty za trzymanie straży przy Grobie Pańskim podczas liturgii Wielkiej Soboty i po liturgii Wigilii Paschalnej, a także za przewodniczenie asyście wraz z Pocztem Sztandarowym podczas procesji rezurekcyjnej i w czasie Rezurekcji w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy parafianie i goście za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do ołtarzy.

9. Serdecznie dziękuję pewnej osobie za ofiarę na kwiaty w wysokości 100 zł.

10. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.