24/04/2022 12:00

24.04.2022r. - Druga Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza, tj. II Niedziela Wielkanocy od 2000 roku obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie sumy odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiejsza niedziela inauguruje już 78 Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie  Zmartwychwstałego Jezusa do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

3. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane do puszki ofiary na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”, czyli na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej archidiecezji takie jak prowadzenie kuchni dla ubogich, ogrzewalni dla bezdomnych, przytuliska dla kobiet w trudnej życiowej sytuacji i inne.

4. Dzisiaj również kończy się termin I części egzaminu dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Do I części egzaminu podeszli i zaliczyli wszyscy uczniowie klasy VII, natomiast z klasy VIII jeszcze w ogóle nie podeszło do egzaminu czterech uczniów.

5. W obecnym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
- poniedziałek, 25-go kwietnia: Święto św. Marka, ewangelisty
- we wtorek, 26-go kwietnia: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Głównego Patrona Polski
- w piątek, 29-go kwietnia: Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy.

6. Zapraszam dzieci z kl. III - przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I Komunii św. - na próbę do tej uroczystości, która odbędzie się jutro w kościele o godz. 16:30.

7. W środę, 27-go kwietnia przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

8. W piątek, 29-go kwietnia obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Podczas okupacji hitlerowskiej i sowieckiej, blisko trzy tysiące duchownych oddało życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

9. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy XIV Niedzielę Biblijną i VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

10. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj. Przez cały ten miesiąc wieczorne Msze św. będziemy poprzedzać śpiewem Litanii Loretańskiej o godz. 17:30, a w niedzielę litanię śpiewać będziemy po Mszy św. o godz. 12:00. Zachęcam do udziału w tym Maryjnym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych.

11. Za tydzień w niedzielę Suma o godz. 12:00 celebrowana będzie w intencji: Bożego błogosławieństwa dla Druhen i Druhów OSP w Szczytach z racji wspomnienia patrona Straży Pożarnej - św. Floriana.
Na tę uroczystość szczególnie zapraszam władze gminne na czele z Panem Burmistrzem, Druhny i Druhów OSP Szczyty wraz z rodzinami, Druhów Honorowych i Poczet Sztandarowy. Po zakończonej uroczystej Sumie zostanie poświęcony nowy wóz strażacki. Dlatego pierwsze nabożeństwo majowe wyjątkowo zostanie odprawione na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00.

12. Za tydzień, tj. w pierwszą niedzielę maja, przypada taca gospodarcza. W miesiącu kwietniu wyniosła ona 1.219,10 zł. Za złożone ofiary już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać.

13. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.