01/05/2022 12:00

01.05.2022r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiaj przeżywamy VI Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W obecnym tygodniu szczególnie prośmy Ducha Świętego, aby pozwolił nam jeszcze bardziej zrozumieć i pokochać Pismo Święte, a także spróbujmy wygospodarować nieco więcej czasu na lekturę Biblii.

2. Dzisiejsza Suma o godz. 12:00 celebrowana będzie w intencji: Bożego błogosławieństwa dla Druhen i Druhów OSP w Szczytach z racji wspomnienia patrona Straży Pożarnej - św. Floriana.
Po zakończonej uroczystej Sumie zostanie poświęcony nowy wóz strażacki. Dlatego dzisiejsze nabożeństwo majowe wyjątkowo zostanie odprawione na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy miesiąc maj. Przez cały ten miesiąc wieczorne Msze św. będziemy poprzedzać śpiewem Litanii Loretańskiej o godz. 17:30, a w niedzielę litanię śpiewać będziemy po Mszy św. o godz. 12:00. Zachęcam do udziału w tym Maryjnym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Dzisiaj przypada również taca gospodarcza. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Jutro, tj. 2-go maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny.

6. We wtorek, 3-go maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - głównej patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja z 1791 roku. Msze św. celebrowane będą wg porządku niedzielnego.

7. W obecnym tygodniu patronują nam: 2-go maja – Św. Atanazy; 4-go maja – Św. Florian, patron hutników i strażaków; 6-go maja – Św. Apostołowie Filip i Jakub.

8. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- w pierwszy czwartek maja będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:45 do rozpoczęcia nabożeństwa majowego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, połączonego z aktem wynagrodzenia Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.: 17:30.
Wyjątkowo również w tym miesiącu dzieci przyjmą Komunię św. zaraz po nabożeństwie majowym.
O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
- w sobotę - wyjątkowo od godz. 11:00 - udam się z Najświętszym Sakramentem do chorych i starszych osób.
O godz. 17:30 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, połączone z aktem wynagrodzenia Nieokalanemu Sercu Maryi.
O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi.

9. Tydzień temu  zakończył się termin pierwszej części egzaminu dla młodzieży z kl. VII i VIII, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Miło mi poinformować, iż pierwszą część egzaminu zaliczyli wszyscy kandydaci. Druga część egzaminu dotyczy treści pytań z katechizmu kandydata do bierzmowania i należy ją zaliczyć do 15-go maja włącznie. Tego dnia odbędzie się również po Mszy św. o godz. 10:30 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów i ich rodziców.

10. Zapraszam dzieci z kl. III - przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I Komunii św. - na godzinną próbę do tej uroczystości, która odbędzie się w kościele w czwartek 05-go maja o godz. 16:00.

11. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

12. Zachęcam do nabycia naszego archidiecezjalnego tygodnika „Niedziela”.

13. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.

14. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w Kościele katolickim przygotowują się:
- Błasiak Przemysław, stanu wolnego, zamieszkały na terenie naszej parafii przy ul. Szkolna i Siuda Paulina, stanu wolnego, zamieszkała na terenie naszej parafii przy ul. Szkolna. Zapowiedź PIERWSZA.
- Lipiński Grzegorz, stanu wolnego, zamieszkały w Dylowie Rządowym na terenie parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie i Łuczak Joanna, stanu wolnego, zamieszkała w Dylowie Rządowym na terenie parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Zapowiedź PIERWSZA
- Górnik Robert, stanu wolnego, zamieszkały we Wrocławiu na terenie parafii św. Ignacego Loyoli i Kowalczyk Joanna, stanu wolnego, zamieszkała we Wrocławiu na terenie parafii św. Ignacego Loyoli. Zapowiedź PIERWSZA.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy ww. narzeczonymi, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym fakcie kancelarię parafialną!

15.
Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.

16. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Czesław Malatyński, lat 79 z ul. Niżankowska. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…