29/05/2022 12:00

29.05.2022r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem, jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele i nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać naszą codzienność.

2. Dzisiaj - zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią - po każdej Mszy św. będzie możliwość, na specjalnie do tego przygotowanych listach, złożyć swój podpis, udzielając w ten sposób poparcia projektowi ustawy, mającemu na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek i uniemożliwienie promocji aborcji.

3. W środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Przez cały miesiąc - poza małymi wyjątkami - wieczorne Msze św. będziemy poprzedzać śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30, a w niedzielę litanię śpiewać będziemy na zakończenie Mszy św. o godz. 12:00. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszam z książeczkami do nabożeństwa i zachęcam do głośnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa.

4. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania te szczególnie zalecane są po przejściu Covid 19 i zostaną przeprowadzone w Ambulansie Diagnostycznym przy kościele w środę 01-go czerwca od godz. 11:00 do godz. 11:45. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach znajdujących się na stoliku pod chórem.

5. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- we wtorek, 31-go maja – święto Nawiedzenia NMP
- w środę 01-go czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika
- w piątek 03-go czerwca – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

6. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
-w pierwszy czwartek czerwca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
- powiedź św. w pierwszy piątek czerwca od godz. 16:45 do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, połączonego z aktem wynagrodzenia Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.: 17:30
Również w tym miesiącu dzieci mogą przyjąć Komunię św. zaraz po nabożeństwie.
O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
- w sobotę - wyjątkowo od godz. 11:00 - udam się z Najświętszym Sakramentem do chorych i starszych osób
O godz. 7:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, połączone z aktem wynagrodzenia Nieokalanemu Sercu Maryi.

7. Dzieci z klasy III zapraszam wraz z rodzicami na generalną próbę do uroczystości I Komunii św. w czwartek, 02-go czerwca na godz. 17:30.
Spowiedź dla dzieci i rodzin odbędzie się w sobotę 04-go czerwca od godz. 9:00.

8. Zapraszam wszystkich kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania na drugą próbę asysty do uroczystości, która odbędzie się w kościele w piątek 03-go czerwca od godz. 18:30.

9. W przyszłą niedzielę, 05-go czerwca przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci z kl. III po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe celebrowane będzie na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00.

10. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie Dobę Eucharystyczną, którą rozpoczniemy pierwszą Mszą św. o godzinie 9:00 i zakończymy w poniedziałek Mszą św. o godz. 7:00. Program adoracji Najświętszego Sakramentu wywieszony jest w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszam.

11. Za tydzień w pierwszą niedzielę czerwca, przypada taca gospodarcza. W miesiącu maju wyniosła ona 1305 zł. Za złożone ofiary już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Przypominam, iż uczniowie klasy IV swoje próby do rocznicy I Komunii św. rozpoczną w naszej parafii po uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

13. Przypominam, iż w obecnym roku ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy:
I Ołtarz: Mieszkańcy ul. Wieluńska, nr 64 – 108 i ul. Leśna.
II Ołtarz: Mieszkańcy ul. Niżankowska, nr 6 – 30A.
III Ołtarz: Mieszkańcy ul. Wieluńska, nr 3 – 41.
IV Ołtarz: Mieszkańcy ul. Szkolna, cała strona o parzystych nr domów: 4 – 16 i dodatkowo część strony o nieparzystych nr domów, od końca ul.: 43 – 33.
Bardzo serdecznie proszę o aktywne włączenie się w przygotowanie ołtarzy przez wyznaczonych parafian.

14. Bóg zapłać wszystkim osobom odpowiedzialnym za skoszenie trawy na cmentarzu.

15. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.