05/06/2022 12:00

05.06.2022r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Dziś kończy się okres wielkanocny, a zaczyna czas zwykły w ciągu roku liturgicznego.

3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

4. Dzisiaj nasza parafia przeżywa Dobę Eucharystyczną, którą rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 9:00 i zakończymy jutro Mszą św. o godz. 7:00. Program adoracji Najświętszego Sakramentu wywieszony jest w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszam.

5. Jak już uprzednio ogłaszałem, dziś o godz. 12:00 rozpocznie się w naszym kościele uroczystość I Komunii św. Z tej racji nabożeństwo czerwcowe celebrowane będzie na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00.

6. Dziś taca inwestycyjna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapałać.

7. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Serca do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które z racji Białego Tygodnia połączone będą z Mszą św. o godz. 18:00. Szczególnie zapraszam młodzież bierzmowaną i dzieci, które jeszcze na nabożeństwach czerwcowych nie były.

8. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko św. Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.

9. Od jutra kontynuujemy - przerwany niedzielami Wielkiego Postu i Wielkanocnymi - zwykły okres liturgiczny.

10. Dzieci z klasy IV zapraszam na pierwszą próbę do rocznicy I Komunii św. w środę 08-go czerwca na godz. 16:00.

11. W czwartek 09-go czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

12. Zapraszam kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania na drugą próbę asysty do uroczystości, która odbędzie się w kościele w piątek 10-go czerwca od godz. 19:00.

13. W przyszłą niedzielę, tj. 12-go czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjęcia Komunii Wielkanocnej. Każdego dnia przed Mszą wieczorną będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św. dla osób, które jeszcze nie przyjęły w okresie wielkanocnym Komunii Św.

14. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszki na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

15. Bardzo serdeczne dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za skoszenie trawy i uprzątnięcie placu wokół kościoła i plebanii, za pomalowanie ławek znajdujących się na placu kościelnym oraz za posprzątanie wnętrza świątyni i udekorowanie jej przepiękną kompozycją kwiatową.

16.  Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.