19/06/2022 12:00

19.06.2022r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem na życie wieczne. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale nad nami czuwa.

2. Dzisiaj o godz. 12:00 rozpocznie się w naszym kościele rocznica I Komunii św.

3. W obecnym tygodniu patronują nam:
- we wtorek 21-go czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych
- w czwartek 23-go czerwca – św. Jan Chrzciciel, prorok Starego i Nowego Testamentu.

4. We wtorek 21-go czerwca o godz. 19:00 odbędzie się ostatnia próba przed wakacjami dla kandydatów do bierzmowania. Bardzo proszę aby stawili się na nią wszyscy kandydaci.

5. W czwartek 23-go czerwca przeżywać będziemy Dzień Ojca. W sposób szczególny módlmy się tego dnia za wszystkich ojców z naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

6. W piątek 24-go czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o modlitwie za kapłanów.

7. W piątek 24-go czerwca odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego i katechetycznego 2020/21 roku. Z tej racji, w imieniu Dyrekcji SP w Szczytach pani Beaty Wojtal i własnym, bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 8:00 uczniów wraz z rodzicami i wszystkich pracowników naszej szkoły, na Mszę św. dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym i katechetycznym, za wspaniałą pracę dydaktyczno-wychowawczą wszystkich pracowników naszej szkoły, oraz za rzetelną naukę dzieci i młodzieży. Po Mszy św. udamy się do szkoły na drugą część uroczystości.

8. W sobotę 25-go czerwca przeżywać będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła, które w tym tygodniu odbywać się będą wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. W czwartek, o godz.: 18:00 zakończenie oktawy, a procesja wokół naszej świątyni będzie miała bogatszą oprawę. Podobnie jak w Boże Ciało pójdziemy do czterech ołtarzy. Proszę wyznaczone ulice o przygotowanie ołtarzy. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Na zakończenie liturgii odbędzie się poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

Bardzo serdecznie zapraszam rodziców z dziećmi oraz całą asystę: Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia chorągwi i baldachimu, Liturgiczną Służbę Ołtarza, dziewczynki do sypania kwiatków, Róże Żywego Różańca do niesienia różańca, panie do niesienia figurki Matki Bożej Fatimskiej i wszystkich parafian.

10. Jeszcze raz składam gorące Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w wykonanie i udekorowanie przepięknych ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję za ofiarowanie kwiatów do świątyni.

11. Bóg zapłać pewnej rodzinie z ul. Wieluńska za ofiarę na kościół w wysokości 200 zł.

12. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

13. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w Kościele katolickim przygotowują się: Andrzej Wojtal, zamieszkały na terenie parafii bł. Michała Kozala w Działoszynie i Paulina Najgebaur, zamieszkała na terenie naszej parafii. Zapowiedź DRUGA.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy ww. narzeczonymi, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym fakcie kancelarię parafialną.

14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.