17/07/2022 19:34

17.07.2022r. - XVI Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada szesnasta niedziela w ciągu roku liturgicznego. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W piątek, 22-go lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

3. W sobotę, 23-go lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

4. W poniedziałek 25-go lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej okazji już w przyszłą niedzielę tj., 24-go lipca po Mszach Świętych będę błogosławił kierowców i wszelkie pojazdy. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. Przypominam prośbę miejscowych rolników do kierowców przyjeżdżających do naszego kościoła, by na czas żniw, tj. do połowy sierpnia, parkować swe pojazdy po jednej stronie ulicy Leśna, tak, aby maszyny rolnicze mogły bez trudu się na niej poruszać.

6. Zachęcam Was drodzy parafianie i goście do składania ofiar na kostkę wokół naszej świątyni. Jak widzimy kostka już jest. Rozpoczęcie prac przewiduje się na koniec miesiąca lipca. Ofiary na tę inwestycję możemy składać w zakrystii lub przesłać na konto parafialne o numerze 12 8980 0009 2032 0071 5571 0001, czy też złożyć w kopercie na tacę podczas obecności na niedzielnej Mszy św. W kopercie na tacę, jak również przy dokonywaniu przelewu, powinny się znaleźć takie dane jak: Nazwisko i imiona ofiarodawców oraz adres zamieszkania. Do obecnej niedzieli ofiarę na kostkę złożyli:
200 zł.: JUROWSKA Stanisława
200 zł.: BOCIĄGA Marek
200 zł.: BIAŁEK Wioletta i Tadeusz
400 zł.: ŁAKOMI Wioletta i Marek oraz PAŹDZIOR Wiesława
400 zł.: CZYŻ Magdalena i Tomasz oraz SADZISZ Grażyna i Marian
500 zł.: JUROWSKA Halina
500 zł.: DYMEK Bożena i Dariusz oraz DYMEK Monika
500 zł.: OWCZAREK Wiesława i Eugeniusz
500 zł.: POKRZYWIŃSCY Małgorzata i Krzysztof
500 zł.: CZYŻ Magdalena i Tomasz oraz SADZISZ Grażyna i Marian
600 zł.: BARAŃSCY Wiesława i Andrzej oraz BARAŃSKI Tomasz
1000 zł.: DRAB Teresa i Mieczysław oraz DRAB Zofia i Józef

Razem ofiarowano 5.000 zł. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

7. Pragnę poinformować, iż tegoroczne dożynki, które połączone będą z sumą odpustową, odbędą się 04-go września, a przygotowywać je będą mieszkańcy ul. Wieluńska. Szczęść Wam Boże.

8.  W związku z wyjazdem na urlop, od jutra do soboty włącznie zastępować mnie będzie proboszcz z Krzeczowa Ks. Prałat Krzysztof Miękina. W sprawie pogrzebu proszę się z Nim kontaktować. Oto nr tel.: 660 127 301.

9. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

10. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w Kościele katolickim przygotowują się: Tomasz Barański, zamieszkały na terenie naszej parafii i Aleksandra Ewa Świątek, zamieszkała na terenie parafii św. Wawrzyńca w Kunicach. Zapowiedź DRUGA.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy ww. narzeczonymi, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym fakcie kancelarię parafialną.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask, a korzystającym z wakacyjnych urlopów, bezpiecznego wypoczynku, doświadczenia bliskości Pana Boga oraz umocnienia sił fizycznych i duchowych.