31/07/2022 12:00

31.07.2022r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro, 01-go sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego i 78 rocznicę wybuchu powstania. Polecajmy Bogu w modlitwach poległych i pomordowanych za Ojczyznę, a także dzień modlitw za spowiedników i teologów moralistów.

2. Jutro również rozpoczynamy miesiąc sierpień, który obchodzony jest i promowany przez Kościół jako miesiąc abstynencji. W ramach trwającej od 1984 roku inicjatywy, w tym czasie zachęcam wszystkich wiernych naszej parafii do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych.

3. We wtorek, 02-go sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny. Aby go uzyskać należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę „Ojcze nasz” i wyznać wiarę, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 01-go sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek, 04-go sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
- sobotę, 06-go sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego
Zapraszam na Mszę św. z kazaniem okolicznościowym na godz. 18:00.

5. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- w czwartek będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii
- w piątek o godz. 9:30 udam się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30
O godz. 18:00 Msza św. ze święta Przemienienia Pańskiego, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające
- w sobotę o godz. 18:00 Msza św. Przemienienia Pańskiego, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.

6. W środę, 03-go sierpnia obchodzić będziemy 121 rocznicę urodzin Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

7. W sobotę, 06-go sierpnia obchodzić będziemy 44 rocznicę śmierci papieża Pawła VI, którego kanonizował w Rzymie 28 X 2018 r. Ojciec Święty Franciszek.

8. Od dzisiaj możemy zapisywać się na  X Pieszą Pielgrzymkę Dekanatu Działoszyńskiego na Jasną Górę, która w tym roku ma charakter jubileuszowy. Przy zapisie należy podać informacje konieczne do ubezpieczenia oraz deklarację chęci powrotu. Koszt ubezpieczenia wraz z pakietem pielgrzyma wynosi 35 zł. Organizator tegorocznej pielgrzymki - Ks. Piotr Molenda - wszystkich chcących włączyć się w jej organizację (tzn. kierowanie ruchem, śpiew) zaprasza na dzisiejsze spotkanie, które odbędzie się w par. św. Marii Magdaleny w Działoszynie o godz. 17:45.

9. Przypominam prośbę miejscowych rolników do kierowców przyjeżdżających do naszego kościoła, by na czas żniw, tj. do połowy sierpnia, parkować pojazdy po jednej stronie ulicy Leśna, tak, aby maszyny rolnicze mogły bez trudu się po niej poruszać.

10. Zachęcam Was drodzy parafianie i goście do składania ofiar na kostkę wokół naszej świątyni. Prace przy kościele rozpoczęły się w poniedziałek i trwały do piątku, a jak widzimy dość sprawnie postępują, mimo, iż doszła jeszcze jedna nieplanowana, choć konieczna inwestycja związana z odwodnieniem całego kościoła.
Firma wykonująca powyższe prace to:  KAM – BRUK  PAWEŁ KACZMAREK ze Skomlina.
Ofiary na powyższą inwestycję możemy składać w ratach. Oczywiście, kogo stać i ma takie życzenie, może złożyć większą ofiarę od tej, która została ustalona (400 zł.). Ofiary możemy złożyć w zakrystii lub przesłać na konto parafialne: 12 8980 0009 2032 0071 5571 0001, czy też złożyć w kopercie na tacę podczas obecności na Mszy św. W kopercie na tacę, jak również przy dokonywaniu przelewu, powinny się znaleźć takie dane jak: Nazwisko i imiona ofiarodawców oraz dokładny adres zamieszkania.

W minionym tygodniu ofiarę na kostkę złożyło 12-tu ofiarodawców:
100 zł. KAŁUŻA  Zofia
150 zł. GAWORSKA  Elżbieta
200 zł. WRÓBLEWSKA  Elżbieta
400 zł. PAŹDZIOR  Joanna i Adam
400 zł. POSMYK  Leokadia i Leszek
400 zł. LESZCZYK  Iwona i Krzysztof
400 zł. GAJĘCCY  Zofia i Bolesław
400 zł. MALATYŃSCY  Aneta i Piotr
400 zł. GÓRNIK  Małgorzata i Zbigniew
400 zł. MALATYŃSCY  Elżbieta i Krzysztof
500 zł. MARONA  Joanna i Piotr.
500 zł. JUROWSKI  Czesław oraz JUROWSKI  Jarosław.

Razem ofiarowano 4.250 zł. W sumie do dziś ofiarowano 12.650 zł.

Wszystkim darczyńcom za powyższe ofiary składam gorące Bóg zapłać!

11.  Za tydzień wypada taca inwestycyjna. Za złożone ofiary już dzisiaj składam gorące Bóg zapłać. W miesiącu lipcu taca ta wyniosła 1.090 zł.

12. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask, a korzystającym z wakacyjnych urlopów, bezpiecznego wypoczynku oraz umocnienia sił fizycznych i duchowych.