18/09/2022 12:00

18.09.2022r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś, 18-go września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i miłości.

2. Również dziś obchodzimy w Kościele Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

3. W obecnym tygodniu Kościół w liturgii przeżywać będzie:
• We wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegona, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy;
• W środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
• W piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

4. W piątek 23-go września przeżywać będziemy Dekanalny Dzień Chorego. Z tej racji kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce zaprasza w imieniu Ks. Biskupa Antoniego Długosza do wspólnej modlitwy wszystkich chorych i starszych wiekiem z naszego dekanatu.

Obchody Dnia Chorego rozpoczną się Eucharystią sprawowaną o godz. 11:00 w Sanktuarium Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce, a zakończą wspólną Agapą – poczęstunkiem herbatą i ciastem.

5. Bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy parafianie za ofiary na kostkę złożone w zakrystii, w kopercie na tacę, czy też wpłacone na konto Parafii.

W minionym tygodniu ofiarę na kostkę złożyli:
200 zł.: * MARCZAK  Stanisława
200 zł.: * KIELAR  Zdzisława
400 zł.: * PATYK  Renata i Jacek
400 zł.: * LESZCZYK  Jolanta i Stanisław
400 zł.: * TSZAMPEL  Renata i Andrzej
400 zł.: * DRAB  Bożena i Ireneusz
400 zł.: * MORDAL  Małgorzata i Andrzej
400 zł.: * WŁODARCZYK  Maria i Marian
400 zł.: * BIAŁEK  Eugeniusz z rodz.

W minionym tygodniu ofiarowano 3.200 zł. W sumie zebraliśmy 47.100 zł., nie licząc ofiary anonimowej i od sponsorów.
Dodając ofiarowaną kwotę 3.200 zł. do pozostającej w kasie puli 2.530 zł. otrzymujemy saldo opiewające na kwotę 5.730 zł.

6. Sołtys wsi Szczyty - Radny Jan Madej zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie w sprawie funduszu sołeckiego, które odbędzie się za tydzień w niedzielę 25 września o godz. 17:00 w sali Remizy OSP w Szczytach.

7. Od jutra będzie można w zakrystii zamawiać - przed wieczornymi Mszami lub po nich - intencje mszalne na nowy rok. Jeśli chcemy zarezerwować kilka Mszy św. to najlepiej mieć ze sobą kartkę już z wypisanymi na niej intencjami.

8. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.