02/10/2022 12:00

02.10.2022r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 dokonam poświęcenia różańców św., pierwszej pamiątki dzieci klasy III, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej w naszej Parafii.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, który w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej szkoły (nie tylko uczniów III klasy), młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w tygodniu celebrowane są o godz. 17:30, a w niedzielę na zakończenie Sumy.

Ze względu na rozmaite dodatkowe zajęcia, w których podczas tygodnia uczestniczą dzieci, proszę rodziców, aby w miarę możliwości tak zaplanować swym pociechom zajęcia, aby te mogły uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym co najmniej dwa razy w tygodniu. Wszystkie dzieci za uczestnictwo na różańcu św. otrzymają pieczątkę do swej kontrolki, a najmłodsze dodatkowo planszę z Tajemnicami Różnicowymi do wklejania.

Dla wszystkich czcicieli różańca, którzy nie mogą przybyć do świątyni na nabożeństwo, a modlą się różańcem św. w domu, umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii intencje, które będziemy codziennie omadlać podczas wspólnych nabożeństw.

3. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• We wtorek 04-go października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
• W środę 05-go października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
• W piątek 07-go października wspomnienie NMP Różańcowej

4. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

• W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
• Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 17:00 do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego połączonego z aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a więc do godz. 17:30. Wyjątkowo w tym miesiącu Komunia św. dla dzieci przed rozpoczęciem Mszy św.
• Msza św. wotywna o Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00.

W piątek dzieci z kl. IV otrzymają przy spowiedzi kontrolki do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Od miesiąca listopada jeśli dziecko odbędzie spowiedź św. to swą kontrolkę wręczy mi w konfesjonale na zakończenie spowiedzi, a jeśli nie skorzysta ze tego sakramentu - bo np. było dzień wcześniej u spowiedzi św. i nie popełniło grzechu - to przyniesie kontrolkę do zakrystii jeszcze przed rozpoczęciem Mszy św. Wszystkie dzieci odbierają już podpisane kontrolki w zakrystii po zakończonej Mszy św.

5. Bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy Parafianie i czcigodni Goście za ofiary na kostkę złożone w zakrystii, w kopercie na tacę, czy też wpłacone na konto Parafii.

W minionym tygodniu ofiarę na kostkę złożyli:
• 200 zł.: * BOCIĄGA  Marek
• 200 zł.: * POSMYK  Józef
• 200 zł.: * MIKOŁAJCZYK  Mieczysław
• 200 zł.: * PIETRUS  Karina i Leszek
• 400 zł.: * WŁODARCZYK  Ewa i Adam

W minionym tygodniu ofiarowano 1.200 zł.

W sumie zebraliśmy 51.300 zł. (Nie licząc ofiar: jednej anonimowej i dwóch od sponsorów).

Dodając ofiarowaną kwotę 1.200 zł. do pozostającej w kasie puli 8.730 zł. otrzymujemy saldo opiewające na kwotę 9.930 zł.

6. Już od dzisiaj można zabierać ze stolika pod chórem kartki do wypełnienia wypominków. Od przyszłej niedzieli można przymościć do zakrystii wypisane wypominki roczne – czytane w niedzielę przed Sumą, oktawalne – czytane podczas nabożeństwa różańcowego w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych i jednorazowe – czytane na procesji różańcowej na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.

7. Za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną składam gorące Bóg zapłać.

8. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela””. A w nim…

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.