09/10/2022 12:00

09.10.2022r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś XXVIII niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.

2. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej szkoły (nie tylko uczniów III klasy), młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w tygodniu – poza małymi wyjątkami - celebrowane są o godz. 17:30, a w niedzielę na zakończenie Sumy. Jestem bardzo zachwycony postawą dzieci i młodzieży, którzy czynnie włączają się w modlitwę różańcową podczas nabożeństw.

3. W obecnym tygodniu patronują nam:
• w czwartek 13-go października bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych
• w sobotę 15-go października św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego

4. W czwartek 13-go października odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy  je Mszą św. o godz. 18:00, następnie odmówimy część światła różańca św., pójdziemy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej, po powrocie do świątyni odśpiewamy Apel Jasnogórski, a na zakończenie nabożeństwa przyjmiemy kapłańskie błogosławieństwo.

5. W piątek 14-go października przeżywać będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji zachęcam do szczególnej modlitwy w tym dniu w intencji wychowawców, nauczycieli i katechetów.

6. W sobotę 15-go października obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. To szczególny dzień dla wszystkich rodziców doświadczonych przedwczesną stratą dzieci w wyniku: choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji. r Niezależnie od tego, czy dziecko przeżyło kilka lat, miesięcy, czy tygodni - czasem tylko tych pod sercem mamy - jego rodzina ma prawo do smutku i żałoby. Rozumiejąc tę potrzebę - serdecznie zapraszam rodziny dotknięte dramatem utraty dziecka i ich bliskich, przyjaciół oraz wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się z nimi swoją modlitwą - do parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, przy ul. Ogrodowa 91 na Eucharystię w intencji rodziców po stracie ich dzieci o godz. 19:00, a po niej na różaniec oraz adorację.

7. W niedzielę 16-go października przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy jego wymiar charytatywny. Środki zebrane podczas zbiórki - do specjalnie przeznaczonych do tego celu puszek - zasilą fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej blisko dwa i pół tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy Parafianie i czcigodni Goście za ofiary na kostkę złożone w zakrystii, w kopercie na tacę, czy też wpłacone na konto Parafii.

W minionym tygodniu ofiarę na kostkę złożyli:
• 200 zł.: * GANDA  Małgorzata
• 400 zł.: * KRAWCZYK  Magdalena i Andrzej oraz BINIECKI  Wincenty

W minionym tygodniu ofiarowano 600 zł.W sumie zebraliśmy 51.900 zł. (Nie licząc ofiar: jednej anonimowej i dwóch od sponsorów).Dodając ofiarowaną kwotę 600 zł. do pozostającej w kasie puli 9.930 zł. otrzymujemy saldo opiewające na kwotę 10.530 zł.

9. Od dzisiaj można zamawiać wypominki. Wypełniamy je na kartkach, które są umieszczone na stoliku pod chórem. Wypominki na każdy okres - czy to roczne, oktawalne czy jednorazowe - piszemy na osobnej kartce. Zamawiajmy je - w ten sposób niesiemy ulgę duszom czyśćcowym.

10. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.