16/10/2022 12:00

16.10.2022r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy jego wymiar charytatywny. Środki zebrane podczas zbiórki zasilą fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej blisko dwa i pół tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin.
Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, dziś możemy wesprzeć to wielkie dzieło ofiarą złożoną do specjalnie przeznaczonych do tego celu puszek.

2. Minęła połowa miesiąca października, a my wciąż mocno trwamy na modlitwie podczas nabożeństw różańcowych. Bardzo jestem wdzięczny dzieciom i młodszej młodzieży, za współprowadzenie modlitwy różańcowej podczas październikowych nabożeństw. Serdecznie zapraszam tych spośród parafian, którzy jeszcze nie wzięli udziału w tym nabożeństwie.

3. We wtorek 18-go października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia, którzy służą nam i opiekują się nami.

4. W środę 19-go października przypada Narodowy Dzień pamięci Duchownych Niezłomnych, których postawa na przestrzeni historii Polski była wyrazem umiłowania Boga, Kościoła i Ojczyzny. Módlmy się tego dnia aby Zbawiciel nagrodził ich trudy i ofiarę życiem wiecznym.

5. W czwartek 20-go października obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Kantego, oraz patronalne święto ludzi nauki.

6. W piątek, 21-go września zapraszam na Mszę Św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

7. W sobotę 22-go października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz przeżywać będziemy 74 rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej racji przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszki na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

9. Bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy Parafianie i czcigodni Goście za ofiary na kostkę złożone w zakrystii, w kopercie na tacę, czy też wpłacone na konto Parafii.

W minionym tygodniu ofiarę na kostkę złożyli:
400 zł.: * BOCIĄGA  Marianna i Jerzy
400 zł.: * LESZCZYK  Marta i Mariusz

W minionym tygodniu ofiarowano 800 zł. W sumie zebraliśmy 52.700 zł.
(Nie licząc ofiar: jednej anonimowej i dwóch od sponsorów).
Dodając ofiarowaną kwotę 800 zł. do pozostającej w kasie puli 10.530 zł. otrzymujemy saldo opiewające na kwotę 11.330 zł.

10. Zbliżają się dni szczególnej modlitwy w intencji wiernych zmarłych. Naszą troskę o bliskich zmarłych wyrazić możemy nie tylko poprzez uprzątnięcie grobów, zakup zniczy czy kwiatów, ale przede wszystkim modlitwą na różańcu z wypominkami przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Wypominki wypełniamy na kartkach, które są umieszczone na stoliku pod chórem. Każde wypominki – czy to roczne, oktawalne czy jednorazowe – wypisujemy na osobnej kartce.

11. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask