06/11/2022 12:00

06.11.2022r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli listopada, przypada taca inwestycyjna. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

2. Również dzisiaj po każdej Mszy św. przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz  KUBUSIA DROSIŃSKIEGO. Kubuś jest uczniem klasy III i choruje na nowotwór – chłoniaka złośliwego. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie jest poddawany intensywnemu leczeniu. Za złożone ofiary składam w imieniu Kubusia i jego rodziców gorące Bóg zapłać.

3. We wtorek 08-go listopada o godz. 17:00 celebrowana będzie ostania Msza św. z różańcem świętym i wypominkami oktawalnymi. Wciąż jeszcze można zamawiać wypominki na cały rok. Kartki do wypełnienia wypominek można otrzymać w zakrystii.

4. W środę 09-go listopada przeżywać będziemy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest „Matką i Głową wszystkich kościołów świata”.

5. W piątek 11-go listopada przeżywać będziemy już po raz 104. Narodowe Święto Niepodległości. W modlitwie osobistej podziękujmy Panu Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość oraz prośmy o dobre jej wykorzystanie.
Wywieśmy również flagę narodową.

6. Na dzień 11-go listopada Arcybiskup Metropolita Częstochowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

7. Za tydzień w niedzielę 13-go listopada przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich oraz XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8. Bardzo serdecznie dziękuję panu Burmistrzowi Rafałowi Drabowi i panu Romanowi Batorowi za naprawę światła wokół kościoła.

9. Bardzo serdeczne dziękuję Druhom Strażakom z OSP Szczyty za pomoc w transporcie niezbędnych paramentów liturgicznych z kościoła na cmentarz i z powrotem oraz za przygotowanie nagłośnienia do Mszy św. na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.

10. Gorąco dziękuję lektorom i ministrantom za wspaniałą postawę i rzetelną służbę na Mszy św. oraz procesji na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.

11. W imieniu Ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, składam gorące Bóg zapłać, za złożone ofiary do puszki na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych, przeznaczone na utrzymanie ww. uczelni. Ofiarowano na ten cel 192,53 zł.

12. Serdeczne Bóg zapłać składam panu Markowi Bociąga za nadzorowanie i utrzymanie właściwego porządku i czystości na całym placu cmentarnym.

13. Serdeczne Bóg zapłać składam anonimowemu darczyńcy za udekorowanie pięknymi kwiatami cmentarnego ołtarza i krzyża na uroczystość Wszystkich Świętych oraz oktawę tej uroczystości.

14. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kostkę złożone w minionym tygodniu:
• 400 zł.:  * IGNASIAK  Marian
• Anonimowa ofiara:  * Firma  APM  ARGO  BŁASIAK

W sumie na powyższą inwestycję złożono 56.300 zł. (Nie licząc ofiar: jednej anonimowej i dwóch od sponsorów).
Dodając ofiarowaną w minionym tygodniu kwotę do pozostającej w kasie puli otrzymujemy saldo w wysokości 14.930 zł.
Z tej puli pieniędzy wypłaciłem w minionym tygodniu wykonawcy inwestycji kolejne 13.000 zł. W sumie wykonawca inwestycji otrzymał już 43.000 zł.
Na chwilę obecną w kasie parafialnej pozostało 1.930 zł., a brakuje jeszcze 5.000 zł., by całkowicie spłacić wykonawcę powyższej inwestycji.
Oprócz spłaty wynagrodzenia wykonawcy inwestycji pozostaje jeszcze spłata materiału, którego wartość w pewnej części już pokryli sponsorzy.

15. Zespół ds. Nowej Ewangelizacji naszej Archidiecezji, serdecznie zaprasza - w przededniu Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. w sobotę 19-go listopada - młodzież klas ósmych i starszą do Hali Polonia przy ul. Dekabrystów 43 w Częstochowie na jednodniowe spotkanie młodych naszej Archidiecezji - tzw. „Kana Młodych” - w ramach XXXVII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Częstochowskiej.
Koszt wyjazdu to tylko 10 zł. od osoby. Program spotkania umieszczony jest na plakacie w gablocie przed kościołem oraz dodatkowo list i film - służące promocji wydarzenia - umieszczone są w zakładce aktualności na internetowej stronie naszej parafii. Dalsze informacje dotyczących wyjazdu i powrotu zostaną podane w najbliższym możliwym terminie.
W związku ze wspomnianym spotkaniem młodych - bardzo serdecznie zapraszam w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 na krótkie spotkanie - młodzież, która zdecyduje się na ten wyjazd. Nie ukrywam, iż życzyłbym sobie, aby w tej grupie znalazło się kilka osób, lub większość naszych parafian, którzy we wrześniu otrzymali sakrament bierzmowania.

16. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.