20/11/2022 12:00

20.11.2022r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie sumy - odmówimy przed Najświętszym Sakramentem - Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Dzisiaj obchodzimy również Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Módlmy się szczególnie za wszystkich, którzy zginęli na drogach.

3. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- We wtorek 22-go listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
- W czwartek 24-go listopada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-lac i Towarzyszy
- W piątek 25-go listopada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

4. Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy w kościele nowy rok liturgiczny, który rozpoczniemy okresem adwentu.
Z tej racji bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii, na Msze św. roratnie ze szczególną nauką adwentową (tak jak w ubiegłym roku), celebrowane w każdy poniedziałek, środę i piątek okresu adwentu. Hasło tegorocznych rorat brzmi: „Franciszku, odbuduj mój Kościół”. Stąd nauki adwentowe, przygotowane na obecny rok przez Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, dotyczyć będą istotnych szczegółów z życia św. Franciszka z Asyżu.

5. Za tydzień w niedzielę w naszym kościele po każdej Mszy św. przeprowadzone zostaną wybory kandydatów wchodzących w skład członków Rady Parafialnej na kadencję 2022-2027. Bardzo proszę, aby każdy z głosujących miał ze sobą długopis. Zostanie również powołana Komisja Wyborcza, która będzie czuwała nad przebiegiem głosowania. Na karcie do głosowania zaznaczamy tylko jednego wybranego przez siebie kandydata, stawiając przy jego nazwisku znak X
Oto lista zgłoszonych  kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej:
• Błasiak Renata
• Bociąga Barbara
• Dymek Bożena z ul. Niżankowska
• Bator Roma
• Dymek Bogdan
• Jagielski Przemysław
• Pokrzywiński Krzysztof

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się w naszej świątyni zbiórka pieniędzy do puszki Caritas dla Jasia Czarneckiego. Jaś ma 17 miesięcy, choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni i niestety nie kwalifikuje się do refundacji. Pozostało bardzo mało czasu do górnej granicy, przy której można jeszcze podać najdroższy lek świata (13,5 kg). Jasiowi do uzyskania tej wagi brakuje tylko 1,5 kilograma, dlatego ta zbiórka to właściwie wyścig za czasem o Jego życie. Za każdą ofiarę, w imieniu rodziców małego Jasia, składam już dzisiaj gorące Bóg zapłać.

7. Również w przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny,  które będzie można nabyć w zakrystii. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie - jak co roku - na zapłacenie rachunków za energię elektryczną służącą do ogrzania kościoła.

8. Od dzisiaj możemy nabyć w zakrystii świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dużą w cenie 20 zł., a małą w cenie 10 zł.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. Ze względu na mrozy, od dzisiaj toaleta jest nieczynna do dowołania.

10. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.