27/11/2022 12:00

27.11.2022r. - I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok kościelny.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:00  zostaną/ły poświęcone opłatki na stół wigilijny,  które możemy nabyć w zakrystii. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie - jak co roku - na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, którą ogrzewamy kościół.

3. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się w naszej świątyni zbiórka pieniędzy do puszki Caritas dla Jasia Czarneckiego. Jaś ma 17 miesięcy, choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni i niestety nie kwalifikuje się do refundacji. Za każdą ofiarę, w imieniu rodziców małego Jasia, składam już dzisiaj gorące Bóg zapłać.

4. Również dzisiaj, po każdej Mszy św. odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Ogłoszenie składu PRD i jej ukonstytuowanie - przez złożenie na ręce proboszcza właściwego przyrzeczenia przez nowo wybranych członków PRD - odbędzie się w niedzielę 27 listopada na Sumie o godz. 12:00.
Nad właściwym przebiegiem wyborów czuwa powołana komisja w składzie:
• Lipińska Jadwiga i Sadzisz Grażyna po Mszy św. o godz. 9:00.
• Malatyńska Urszula i Namyślak Krystyna po Mszy św. o godz. 10:30.
• Białek Wioletta i Pokrzywińska Małgorzata po Mszy św. o godz. 12:00.

5. Od jutra rozpoczynamy uczestnictwo w wieczornych Mszach św. roratnich. Od 01-go grudnia Roraty będą celebrowane o godz. 17:00. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki.
Za wysoką frekwencję na Roratach przewidziane są nagrody.

6. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• W środę 30-go XI - święto św. Andrzeja, Apostoła
• W sobotę 03-go XII - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

7. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• W czwartek, 01-go XII o godz. 7:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
• Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Msza św. o godz. 17:00, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Przypominam, iż dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca, na zakończenie spowiedzi wręczają mi w konfesjonale swe kontrolki, zostają na Mszę św. o godz. 17:00 i odbierają je po Mszy św. w zakrystii.
• W sobotę, 03-go XII od godz. 8:30 spowiedź adwentowa i o godz. 9:00 Msza św. roratnia. Po południu spowiedź adwentowa od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi i na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.
• Do chorych i starszych, w sobotę 03-go XII - Ks. Kaznodzieja Adwentowego Dnia Skupienia - uda się z Najświętszym Sakramentem od godz.11:00. Potrzebujących sakramentów zgłaszamy do piątku w zakrystii.

8. W sobotę, 03-go grudnia nasza rodzina parafialna przeżywać będzie swój Adwentowy Dzień Skupienia, którego poprowadzi Ks. Piotr Molenda – wikariusz Par. św. Marii Magdaleny w Działoszynie.

9. W przyszłą niedzielę, tj. 04-go grudnia, przeżywać będziemy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który obchodzony będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Z tej racji po każdej Mszy św. zostaną zebrane ofiary do puszki na ten cel.

10. W przyszłą niedzielę przypada taca gospodarczo – inwestycyjna.

11. Po przyszłej niedzieli, tj. w czwartek 08-go grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 17:00, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej otrzymają poświęcony medalik. Zapraszam na tę uroczystość dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków. Natomiast samych rodziców wraz z niedzielnymi kontrolkami swoich pociech, zapraszam na krótkie spotkanie po Mszy św.

12. W minionym tygodniu wypłaciłem wykonawcy inwestycji - dotyczącej położenia kostki brukowej na placu świątynnym - ostatnią transzę w wysokości 5.000 zł. W kasie parafialnej, na chwilę obecną, pozostaje 2.530 zł. – tj. kwota przeznaczona na spłatę wykorzystanego materiału, którego wartość w pewnej części już pokryli sponsorzy, o czym szczegółowo powiem za tydzień.

13. W zakrystii możemy nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dużą w cenie 20 zł., a małą w cenie 10 zł.
Przypomnę, iż Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas.

14. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”

15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.