04/12/2022 12:00

04.12.2022r. - II NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele gospodarcze Parafii. Taca gospodarcza w miesiącu listopadzie wyniosła 1.168 zł.

2. Dzisiaj również, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji, wg. zeszłotygodniowej zapowiedzi, po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszki na ten cel.

3. W obecnym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
• We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
• W środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
• W czwartek, 08-go XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym uroczystym dniu, na Mszy św. o godz. 17:00, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, otrzymają poświęcony srebrny medalik Maryi Niepokalanej i łańcuszek. Szczególnie zapraszam na tę uroczystość dzieci z rodzicami oraz rodziców chrzestnych i dziadków. Po Mszy św. zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych - wraz z niedzielnymi kontrolkami swoich pociech - na krótkie spotkanie.

Tradycją naszej parafii jest, iż rodzice dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej dekorują kościół na święta Bożego Narodzenia. Dlatego bardzo proszę, aby i w tym roku podtrzymana była ta tradycja.

4. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii i młodzież na Msze św. roratnie z naukami dla najmłodszych w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17:00. Za wysoką frekwencję na Roratach przewidziane są nagrody.

Wyjątkowo w ten poniedziałek nie będzie Mszy św. roratniej dla dzieci o godz. 17:00. Rorata dla dorosłych będzie sprawowana o godz. 7:00, gdyż tego dnia wyjeżdżam na spowiedź do sąsiedniej parafii.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

6. W minioną niedzielę w naszym kościele po każdej Mszy św. przeprowadzone zostały wybory kandydatów wchodzących w skład członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kadencję 2022-2027.

Po przeliczeniu głosów przez powołaną do tego komisję nadzorującą przebieg wyborów stwierdzam, iż zagłosowało 90. wyborców - z czego 1 głos był nieważny.

Oto wyniki wyborów:
• 23 pkt. - Pokrzywiński  Krzysztof
• 19 pkt. - Jagielski  Przemysław
• 17 pkt. - Dymek  Bogdan
• 8 pkt. - Błasiak  Renata
• 8 pkt. - Bociąga  Barbara
• 7 pkt. - Dymek  Bożena
• 7 pkt. - Bator  Roman

W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kadencję 2022-2027 wchodzą:

Z wyboru:
Pokrzywiński  Krzysztof
Jagielski  Przemysław
Dymek  Bogdan

Z nominacji:
Bator  Roman
Bociąga  Marek
Mordal  Paweł

Z urzędu:

Zaprzysiężenie członków Rady Parafialnej odbędzie się dziś na Sumie.

7. Również w minioną niedzielę odbyła się w naszej świątyni zbiórka pieniędzy do puszki dla Jasia Czarneckiego, który choruje na SMA - tj. rdzeniowy zanik mięśni i niestety nie kwalifikuje się do refundacji. Parafia nasza na ten cel złożyła 1.700 zł.

Za każdą ofiarę, w imieniu rodziców małego Jasia, składam gorące Bóg zapłać.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kostkę złożone w minionym tygodniu:
400 zł.: * GODSZLING  Emilia i Marcin

W sumie na powyższą inwestycję złożono 62.300 zł. (Nie licząc ofiar: Jednej anonimowej i dwóch od sponsorów). W kasie parafialnej, na chwilę obecną, pozostaje 2.930 zł., - tj. kwota przeznaczona na spłatę wykorzystanego materiału, którego – jak już nie raz wspominałem – wartość w pewnej części już pokryli sponsorzy, o czym szczegółowo miałem powiedzieć dzisiaj, ale niestety – z przyczyn niezależnych ode mnie – dziś jeszcze powiedzieć istotnych szczegółów nie mogę.

9. W zakrystii możemy jeszcze nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dużą w cenie od 20 zł., a małą w cenie 10 zł.

Również w zakrystii możemy nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Ofiara za opłatki przeznaczona jest - jak co roku - na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, którą ogrzewamy kościół w zimie.
Za wszystkie ofiary składam gorące Bóg zapłać.

10. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”, a w nim m.in…

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.