11/12/2022 09:01

11.12.2022r. - III NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, która zwana jest Niedzielą Radości – „Gaudete”. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również Dni Kwartalne modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach naszej parafii, a zwłaszcza o tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

3. Jutro 1 r. śm. Abpa seniora Stanisława Nowaka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

4. We wtorek, 13-go grudnia wspominać będziemy 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

5. W obecnym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominać będziemy:
• We wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę
• W środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

6. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież na Msze św. roratnie z naukami dla najmłodszych, które w obecnym tygodniu celebrowane będą we wtorek i piątek o godz. 17:00. Za wysoką frekwencję na Roratach przewidziane są nagrody.

7. Od soboty, 17-go grudnia rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.

8. W sobotę, 17-go grudnia przypada 86. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece Opatrzności Bożej Ojca Świętego i Jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Jego pontyfikatowi.

9. Również w sobotę, 17-go grudnia odbędzie się na Jasnej Górze I formacyjne spotkanie członków Parafialnych Rad Duszpasterskich ze wszystkich parafii archidiecezji częstochowskiej z Ks. Arcybiskupem.

Program spotkania jest następujący:
• 10:00 - Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława DEPO w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.
• 11:00 - Spotkanie formacyjne w Sali Papieskiej (naprzeciw wejścia do redakcji Radia Jasna Góra).

10. Na początku września dziękowałem panom Rafałowi Drabowi i Markowi Błasiakowi za ofiarowanie znacznych sum pieniędzy na spłatę kostki położonej na placu kościelnym. Dziś mogę powiedzieć, że pan Rafał Drab ofiarował 5.000 zł., a pan Marek Błasiak 12.000 zł.
Również serdecznie dziękuję za ofiary na kostkę złożone w minionym tygodniu:
• 200 zł.: * Anonimowa rodzina.
W sumie na powyższą inwestycję złożono 80.500 zł. - łącznie z jedną ofiarą anonimową i dwiema ww. od sponsorów.
W kasie parafialnej, na chwilę obecną, pozostaje 21.130 zł., - tj. kwota przeznaczona na spłatę wykorzystanego materiału.

11. W imieniu Zespołu pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na kwotę 324,17 zł.

12. W zakrystii możemy jeszcze nabyć małe świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł.

Również w zakrystii możemy jeszcze nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Ofiara za opłatki przeznaczona jest - jak co roku - na zapłacenie rachunków za energię elektryczną, którą ogrzewamy kościół w zimie.
Za wszystkie ofiary składam gorące Bóg zapłać.

13. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”, a w nim…

14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.