25/12/2022 12:00

25.12.2022r. - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

2. Uroczystą Pasterką o północy rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, tj. 8 stycznia. Msze św. w dzisiejszą  uroczystość celebrowane będą jeszcze o godz. 9:00 i 10:30.

Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z uroczystości Bożego Narodzenia na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w zimie.

3. Jutro drugi dzień świąt. Przeżywać będziemy święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego, tj. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce.

4. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia w liturgii przeżywać będziemy święto św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. W środę, 28 grudnia święto św. Młodzianków, męczenników. W piątek, 30 grudnia będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

5. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę 31 grudnia – zakończymy rok kalendarzowy 2022. Zapraszam tego dnia na godz. 16:00 na Mszę św. zbiorową w intencji: Zmarłych, którzy odeszli od nas w 2022 roku.

6. W przyszłą niedzielę, tj. 01-go stycznia, będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Mimo rozmaitych sylwestrowych atrakcji nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem Nowego Roku Pańskiego 2023.

7. Również w przyszłą niedzielę przypada taca gospodarcza. Taca ta w miesiącu grudniu wyniosła 1.273.50 zł.

8. Tegoroczna wizyta duszpasterska, tzw. kolęda w naszej Parafii przebiegać będzie w tradycyjnej formie, tak jak to bywało w latach przed pandemią. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Niech zatem wizyta duszpasterska będzie okazją do rozmowy o wspólnych sprawach całej naszej rodziny parafialnej. Kolędowanie w bieżącym tygodniu rozpoczynać będę od godz. 9:00.

Program kolędy na bieżący tydzień jest następujący:
• Wtorek, 27 XII – ul. Niżankowska od nr 1A do nr 35
• Środa, 28 XII – ul. Niżankowska od nr 37 do nr 69
• Czwartek, 29 XII – ul. Niżankowska od nr 6 do nr 36
• Czwartek, 29 XII – ul. Niżankowska od nr 40 do nr 68

W tym roku składka przy kolędzie na sprzątanie kościoła wynosi 30 zł. od rodziny.

9. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom dzieci komunijnych za przepiękne udekorowanie naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia. Niech Bóg Wam błogosła wi i wynagrodzi każdy przejaw dobroci i życzliwości.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę złożoną w minionym tygodniu:
• 500 zł.: * Anonimowy darczyńca
• 200 zł.: * BĄK  Idzi z rodz.
• 200 zł.: * BĄK  Dionizy

W sumie na powyższą inwestycję złożono 81.800 zł. Dodając ofiarowaną w minionym tygodniu kwotę 900 zł. do pozostającej w kasie puli 2.880 zł., otrzymujemy saldo w wysokości 3.780 zł. – są to środki przeznaczone na dalszą spłatę kostki.

11. Zachęcam do nabycia świątecznego numeru naszego diecezjalnego tygodnika „Niedziela” w cenie 10 zł. Ten nr to aż 92 strony i świąteczny dodatek: kalendarz na 2023 rok.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli, Bożego pokoju, głębokiej wiary i odwagi w jej wyznawaniu, przeżywaniu i dzieleniu się z nią z innymi oraz tej radości, którą Dziecię Jezus swym narodzeniem przynosi na ziemię.