08/01/2023 11:03

08.01.2023r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Przeżywając dziś święto Chrztu Pańskiego jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w kościele okres zwykły i trwa do wtorku 01-go marca przed Środą Popielcową. W naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 02-go lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego także świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. Dzieci, które jeszcze nie przyniosły do zakrystii podpisanych i uzupełnionych właściwymi naklejkami indeksów z tegorocznych rorat, mogą je przynieść do przyszłej niedzieli i odebrać wraz z nagrodami w niedzielę na zakończenie ferii, tj. 29-go stycznia.

4. Program kolędy na bieżący tydzień jest następujący:

Poniedziałek, 09 stycznia 2023r.
od g. 9:00 – ul. Wieluńska od nr 2A do nr 46
Wtorek, 10 stycznia 2023r.
od g. 14:00 – ul. Wieluńska od nr 1B do nr 35
Środa, 11 stycznia 2023r.
od g. 14:00 – ul. Wieluńska od nr 39 do nr 83
Czwartek, 12 stycznia 2023r.
od g. 9:00 – ul. Wieluńska od nr 48 do nr 108

Jeśli ktoś z parafian ma życzenie poczęstować mnie obiadem podczas kolędy, to bardzo proszę, aby mnie o tym przynajmniej dzień wcześniej poinformować.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę złożoną w minionym tygodniu:
400 zł.: * GALOR  Krystyna i Zenon oraz LESZCZYK  Amelia i Kamil
400 zł.: * GRAJOSZEK  Anita i Rafał
200 zł.: * RYCHTER  Katarzyna i  Karol
200 zł.: * KAMYK  Anna z rodz.
200 zł.: * PODYMA  Liliana
200 zł.: * rodzina anonimowa

W sumie na powyższą inwestycję złożono 86.800 zł. Dodając ofiarowaną w minionym tygodniu kwotę 1.600 zł. do pozostającej w kasie puli 7.180 zł., otrzymujemy saldo w wysokości 8.780 zł. – są to środki przeznaczone na dalszą spłatę kostki.

6. Bóg zapłać panom, którzy w minionym tygodniu naprawili na plebanii piec centralnego ogrzewania.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków. Złożono 1.580 zł. Pozyskane środki przeznaczone będą na opłacenie prądu, którym ogrzewamy kościół.

8. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela” wraz z bezpłatnym dodatkiem specjalnym pt. „POKORNY papież, GENIALNY teolog, ODWAŻNY świadek”, poświęcony śp. papieżowi Benedyktowi XVI.

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.