15/01/2023 12:00

15.01.2023r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

1.
Dzisiaj przeżywamy II niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. W obecnym tygodniu patronują nam:
- we wtorek, 17-go stycznia – Św. Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie
- w czwartek, 19-go stycznia – Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego
- sobotę, 21-go stycznia – Św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

3. We wtorek, 17-go stycznia przeżywać będziemy XXVI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

4. W środę, 18-go stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. Zapraszam na piątek, 20-go stycznia na Mszę św. wotywną o Bożym Miłosierdziu wszystkich, którzy chcą powierzyć na modlitwie Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

6. W sobotę, 21-go stycznia, będziemy obchodzić Dzień Babci, a w niedzielę 22-go stycznia – Dzień Dziadka. Niech to będzie czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym życzyć będziemy Bożego błogosławieństwa i zdrowia, a zmarłym będziemy wypraszać łaskę życia wiecznego.

7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do wspólnej celebracji i osobistej refleksji nad Bożym słowem.

8. Dzieci, które jeszcze nie przyniosły do zakrystii podpisanych i uzupełnionych właściwymi naklejkami indeksów z tegorocznych rorat, mogą je
przynieść do przyszłej niedzieli i odebrać wraz z nagrodami w niedzielę na zakończenie ferii, tj. 29-go stycznia.

9. Rozpoczyna się czas zimowych ferii. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na zimowy wypoczynek życzymy dobrego odpoczynku od codziennych zajęć i obowiązków oraz szczęśliwego powrotu do domu.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę złożoną w minionym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej:
- 400 zł.: * BŁASIAK  Ewa i Ryszard
- 400 zł.: * Anonimowa rodz.
- 200 zł.: * PATOCCY  Magdalena i Wojciech
- 200 zł.: * ŁUCZAK  Daniela z rodz. oraz ŚPICH  Iwona i Damian
- 200 zł.: * LESZCZYK  Cecylia i Henryk
- 200 zł.: * BUJAK  Julia i BUJAK  Przemysław
- 200 zł.: * BUDENDORF  Edyta i Grzegorz
- 200 zł.: * NOWAK  Małgorzata
- 200 zł.: * LIPIŃSKA Jadwiga
- 200 zł.: * WARZYCHA  Sławomir z ul. Wieluńska
- 200 zł.: * Anonimowa rodz.
- 100 zł.: * GÓRA  Elżbieta i Roman
- 100 zł.: * KĘPIŃSCY  Anna i Karol

W sumie na powyższą inwestycję złożono 89.600 zł. Dodając ofiarowaną w minionym tygodniu kwotę 2.800 zł. do pozostającej w kasie puli 8.780 zł., otrzymujemy saldo w wysokości 11.580 zł. Z tych środków w minionym tygodniu wypłaciłem ostatnią ratę za kostkę w wysokości 10.000 zł. W ten oto sposób spłaciliśmy całkowicie inwestycję związaną z położeniem kostki na placu kościoła, a w kasie parafialnej pozostało jeszcze 1.580 zł.

11. Drodzy Parafianie dobiegła końca tegoroczna wizyta kolędowa. Bardzo serdecznie dziękuję gospodarzom, którzy mnie przyjęli oraz wszystkim domownikom i gościom, z którymi mogłem się wspólnie pomodlić. Dziękuję Wam za miłe i pouczające rozmowy oraz cenne sugestie. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary z okazji mojej wizyty duszpasterskiej, szczególnie za te przeznaczone na kostkę i sprzątanie naszej świątyni. Niech Bóg hojnie wynagrodzi Waszą życzliwość.

12. Zarząd OSP w Szczytach zaprasza wszystkich mieszkańców Parafii na spotkanie noworoczne, które odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w remizie OSP. Kolędować będzie chór pod dyrekcją pana Jacka Wojtala z kościoła św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Wieczór umili pan Edward Warzecha wyświetlaniem slajdów dotyczących historii naszej miejscowości. Podczas spotkania będzie można wspomóc zbiórką do puszki leczenie Jasia z Pajęczna.

13. Od jutra do piątku zastępował mnie będzie ks. Piotr Molenda – wikariusz par. św. Marii Magdaleny w Działoszynie. W razie pogrzebu proszę kontaktować się z ks. Piotrem pod numerem tel.: 535 017 997 oraz najlepiej z czynnym całą dobę pod numerem tel.: 43 841 34 50 Zakładem Pogrzebowym KLEPSYDRA z Działoszyna.

14. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę na kwiaty w wysokości 200 zł.

15. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.