29/01/2023 12:00

29.01.2023r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ostatnia niedziela stycznia od 1954 r. obchodzona jest jako Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Módlmy się dzisiaj szczególnie w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie im posługują.

2. Od dzisiaj dzieci mogą w zakrystii odbierać nagrody za uczestnictwo w roratach.

3. W obecnym tygodniu patronują nam:
• We wtorek, 31-go stycznia – św. Jan Bosko, włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży
• W piątek, 03-go lutego – św. Błażej, biskup i męczennik, patron chorych na gardło

W czwartek 02-go lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce tego dnia kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako dzieciątko.

Na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 17:00 zostaną pobłogosławione świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - Światłość na oświecenie pogan. Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. otrzymają świece komunijne przed rozpoczęciem Mszy św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Raz jeszcze dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła i proszę o jej wyniesienie ze świątyni w czwartek po liturgii.

6. W czwartek, 02-go lutego obchodzimy także - ustanowiony przez św. Jana Pawła II - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy ofiarowali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy również prosić Boga o nowe, liczne i święte powołania do życia zakonnego. Tego dnia ofiary składane do puszki przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

7. Również w czwartek, 02-go lutego obchodzić będziemy 11 rocznicę uroczystego rozpoczęcia posługi Pasterza naszej Archidiecezji Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

8. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• W czwartek o godz. 17:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
• Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji I-go piątku miesiąca.
• W sobotę o godz. 9:30 udam się do chorych i starszych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi, a na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji I-ej soboty miesiąca.

9. Bóg zapłać pewnej rodzinie z ul. Wieluńska za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na kościół w wysokości 200 zł.

10. W przyszłą niedzielę tj. 05-go lutego wypada taca gospodarcza. W miesiącu styczniu taca ta wyniosła 1154 zł. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

11. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.