12/02/2023 09:17

12.02.2023r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada VI niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, dziś po każdej Mszy św., będą zbierane do puszki ofiary na pomoc domom z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi, które prowadzi nasz diecezjalny Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL.

3. Jutro, tj. 13-go lutego przeżywać będziemy 72. r.śm. bp. Teodora Kubiny, pierwszego biskupa częstochowskiego i założyciela redakcji katolickiego czasopisma „Niedziela”.

4. We wtorek, 14-go lutego przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Tego dnia wspominamy również św. Walentego – dlatego w modlitwie pamiętamy szczególnie o zakochanych, prosząc dla nich o Boże prowadzenie i dojrzałość w miłości.

5. W piątek, 17-go lutego o godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą powierzyć Jezusowi Miłosiernemu swoje intencje.

6. W przyszłą niedzielę, 19-go lutego rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

Tego dnia obchodzić będziemy również Dzień Nauki Polskiej. Prośmy w modlitwie Ducha Św. w intencji naukowców, aby w swych badaniach dążyli przede wszystkim do pełni prawdy.

7. Także w przyszłą niedzielę - zgodnie z wystosowanym apelem Konferencji Episkopatu Polski - zostanie przeprowadzona w naszym kościele po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki celem wsparcia poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.

8. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.