19/03/2023 07:53

19.03.2023r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „Radości”.

2. Dzisiaj rozpoczyna się III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia pod hasłem: „Troska o życie od poczęcia - wychowaniem do pokoju”.

3. Biskupi Polscy w odczytanym przed chwilą komunikacie z ostatniego zebrania plenarnego KEP podziękowali wszystkim, którzy wobec podejmowanych ostatnio na szeroką skalę bezprecedensowych prób zdyskredytowania osoby i dzieła św. Jana Pawła II, stanęli w obronie dobrego imienia Świętego Papieża. Biskupi przypomnieli jednocześnie, że przeprowadzony proces kanonizacyjny nie pozostawia wątpliwości odnośnie do świętości Jana Pawła II.

4. W piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zaraz po sumie rozważamy Gorzkie. Za udział w tych pokutnych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Zachęcam do ich praktykowania.

5. Od przyszłej niedzieli, tj. od 26-go do 28-go marca przezywać będziemy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. dr Paweł Kostrzewski.

Proszę was drodzy parafianie abyście tak zaplanowali swe zajęcia, by was było możliwie jak najwięcej w te trzy dni duchowych ćwiczeń.

Oto program Rekolekcji Wielkopostnych:

Niedziela 26 marca
9:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną
10:30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci
12:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną i Gorzkie Żale

Poniedziałek 27 marca (dzień spowiedzi)
8:00 - Spowiedź św. i nauka rekolekcyjna dla uczniów SP
9:30 - Spowiedź św. dla dorosłych
10:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną
11:30 - Posługa sakramentalna chorym i starszym osobom
17:30 - Spowiedź św. dla młodzieży i dorosłych
18:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną

Wtorek 28 marca
8:00 - Nauka rekolekcyjna dla uczniów SP
10:00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną
18:00 - Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji

6. Bardzo proszę, aby do soboty włącznie, w zakrystii lub telefonicznie, zgłosić te osoby starsze lub chore, które ksiądz rekolekcjonista odwiedzał będzie z posługą sakramentalną w drugi dzień rekolekcji, tj. w poniedziałek 27-go marca od godz. 11:30 w domach naszej parafii. Nie trzeba zgłaszać tych osób, które co miesiąc odwiedzam z posługą sakramentalną.

7. W sobotę 25-go marca przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Uroczystość ta jest zarazem Dniem Świętości Życia oraz dniem rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Chętnych podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą proszę o wcześniejszy kontakt.

8. W niedzielę, 26-go marca, w liturgii przypada Dzień modlitwy za więźniów.

9. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na czas letni.

10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skarbonki przy krzyżu, można też przesłać na konto parafialne, ofiarować w kopercie na tacę albo złożyć osobiście w zakrystii.

11. W zakrystii są jeszcze do nabycia w cenie 12 zł. paschaliki wielkanocne. Wykorzystamy je na liturgii w Wielką Sobotę, przy wielkanocnym śniadaniu a później możemy je zanieść na groby bliskich zmarłych, by posłużyły jako wkłady do zniczy.

12. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.