10/04/2023 18:50

09.04.2023r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Drodzy parafianie i goście. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o Nim. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niech ta nadzieja będzie dla nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w porządku niedzielnym, tj. o godz.: 9:00, 10:30 i 12:00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie katolickich uczelni w naszym kraju.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszki na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”. Na zakończenie sumy odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Z całego serca dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przepiękne wykonanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Przechowania tzw. Ciemnicy.

6. Serdecznie dziękuję Druhnom i Druhom z OSP Szczyty za trzymanie straży przy Grobie Pańskim po liturgii Wielkiego Piątku.

7. Bardzo gorąco chcę podziękować Liturgicznej Służbie Ołtarza za wzorcową, rzetelną i odpowiedzialną służbę przy ołtarzu podczas Triduum Paschalnego.

8. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję wam drodzy parafianie i goście za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”, a w nim…

10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze   życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.