30/04/2023 21:33

30.04.2023r. - IV Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywając dziś IV Niedzielę Wielkanocy, którą popularnie nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przeżywamy 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tzw. Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
Zatem prośmy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą szczególnie obejmijmy tych, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Przez cały miesiąc wieczorne Msze św. będziemy poprzedzać śpiewem Litanii Loretańskiej o godz. 17:30, a w niedzielę litanię śpiewać będziemy po Mszy św. o godz. 12:00. Zachęcam do udziału w tym Maryjnym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych.

3. W obecnym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek, 1-go maja – św. Józef Rzemieślnik
- we wtorek, 2-go maja – św. Atanazy
- w czwartek, 4-go maja – św. Florian, patron hutników i strażaków
- w sobotę, 6-go maja – św. Apostołowie Filip i Jakub.

4. We wtorek, 2-go maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny.

5. W środę, 3-go maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - głównej patronki naszej Ojczyzny. To także 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja z 1791 roku.
Msze św. celebrowane będą wg porządku niedzielnego.

6. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek maja na Maszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:45 do rozpoczęcia nabożeństwa majowego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, połączonego z Aktem wynagrodzenia Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.: 17:30.

Wyjątkowo również w tym miesiącu dzieci przyjmą Komunię św. zaraz po nabożeństwie majowym.

O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

W sobotę o godz. 9:30 udam się z Najświętszym Sakramentem do chorych i starszych osób.

O godz. 17:30 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, połączone z Aktem wynagrodzenia Nieokalanemu Sercu Maryi.

O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi.

7. Dzieci z kl. III, przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I Komunii św. w naszej parafii, zapraszam - w imieniu pani Marty - na próbę śpiewu, która odbędzie się w kościele w sobotę 06-go maja o godz. 10:00.

W najbliższy czwartek próby liturgicznej nie będzie.

8. W przyszłą niedzielę przypada taca gospodarcza. W miesiącu kwietniu taca ta wyniosła 1.160,50 zł. Za złożone ofiary raz jeszcze składam gorące Bóg zapłać.

9. Bardzo serdeczne dziękuję panom: Rafałowi Sztanderze, Krzysztofowi Grzelczykowi, Michałowi Kamykowi, Krzysztofowi Pokrzywińskiemu i Marcinowi Barańskiemu z Ożegowa, którzy z własnej inicjatywy podjęli się wykoszenia trawy na placu świątynnym i plebanijnym.

10. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”.

11. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE.

Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w Kościele katolickim przygotowują się: Bartłomiej Świątek stanu wolnego, zamieszkały w Białej k. Wielunia na terenie parafii p.w. św. Piotra w okowach i Marta Dziadak stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź PIERWSZA.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy ww. narzeczonymi, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym fakcie kancelarię parafialną.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze  życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.