07/05/2023 12:00

07.05.2023r. - V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś V Niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Dzisiaj przypada taca gospodarcza. Za złożone ofiary składam gorące Bóg zapłać.

3. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych. Szczególnie zapraszam - na przynajmniej dwie w tygodniu tzw. „majówki” - wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, a więc nie tylko te, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii św. Zapraszam również młodzież ze szkoły ponadpodstawowej i starszą oraz dorosłych. Wszystkich czcicieli Niepokalanej zapraszam z książeczkami do nabożeństwa i zachęcam do głośnego śpiewania litanii loretańskiej.

4. Jutro, 08-go maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Na Mszy św. będziemy wzywać Jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny.

5. Serdecznie zapraszam dzieci z klasy III na próbę liturgiczną do uroczystości I Komunii św., która będzie miała miejsce jutro w kościele od godz. 16:00.

6. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanej w sobotę 13-go maja na pierwsze w obecnym roku nabożeństwo fatimskie, które połączone będzie z majowym, a rozpocznie się po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30. Nabożeństwo celebrowane będzie w następującym porządku: Wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew Litanii Loretańskiej, modlitwa częścią radosną różańca świętego w intencji ustania walk na Ukrainie i nastanie pokoju na całym świecie. Po odmówieniu części różańca św. – jak pogoda pozwoli – pójdziemy z Najświętszym Sakramentem i figurą Pani Fatimskiej w procesji wokół kościoła z pieśnią „Z dalekiej Fatimy” na ustach, a po powrocie do świątyni odśpiewamy Apel Jasnogórski i na zakończenie nabożeństwa przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

7. W sobotę, 13-go maja, przeżywać będziemy 42. rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II  (1981 r.)

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się tzw. Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce dni Modlitw o urodzaje trwają od VI Niedzieli Wielkanocnej do środy przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. W obecnym roku – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. „Boże Ciało” – obchodzić będziemy w czwartek 08-go czerwca.

W tym dniu, w kościele parafialnym celebrowane będą dwie Msze święte: Pierwsza o godz. 9:00, a na jej zakończenie zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe. Druga Msza św. celebrowana będzie o godz. 11:30, po której nastąpi uroczysta procesja ulicami parafii z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji – przy krzyżu przykościelnym, jak w ubiegłym roku – odśpiewamy hymn: „Ciebie Boga wysławiamy” i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Bardzo proszę by w obecnym roku ołtarze przygotowali:
I Ołtarz: Parking przy cmentarzu – Szczyty Las
II Ołtarz: ul. Niżankowska – Nr 48 - 68
III Ołtarz: ul. Wieluńska – Nr 67 - 83
IV Ołtarz: Remiza OSP Szczyty – Druhny i Druhowie OSP
Zakończenie procesji przy krzyżu przykościelnym.

Bardzo serdecznie proszę o aktywne włączenie się w  przygotowanie ołtarzy przez wyznaczonych mieszkańców parafii.

Zapraszam również do czynnego udziału w procesji całą asystę parafialną, a więc: Róże Żywego Różańca do niesienia różańca św., panie do niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej, Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów, Druhny i Druhów z OSP Szczyty do niesienia Chorągwi i baldachimu oraz parafian i gości.

10. Uczniowie klasy IV swoją rocznicę przyjęcia I Komunii św. przeżywać będą w niedzielę 11-go czerwca o godz. 12:00.

11. Bardzo serdeczne dziękuję odpowiedzialnym osobom za utrzymanie należytej czystości w świątyni i za ozdobienie jej świeżą kompozycją kwiatową.

12. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę na kwiaty w wysokości 100 zł.

13. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia tygodnik „Niedziela”, a w nim…

14. ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE.
Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w Kościele katolickim przygotowują się: Bartłomiej Świątek stanu wolnego, zamieszkały w Białej k. Wielunia na terenie parafii p.w. św. Piotra w okowach i Marta Dziadak stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź DRUGA.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy ww. narzeczonymi, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym fakcie kancelarię parafialną.

15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.