21/05/2023 12:00

21.05.2023r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, którą dziś przeżywamy, uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem, jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele i nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

2. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanej na nabożeństwa majowe, a więc dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież oraz dorosłych, a szczególnie te osoby, które na nabożeństwie jeszcze nie były.

3. W obecnym tygodniu patronują nam:
- w środę, 24-go maja – NMP Wspomożycielka Wiernych
- w piątek 26-go maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami

4. W obecnym tygodniu rozpocznie się czas egzaminów szkolnych dla uczniów klas VIII SP. Wszystkich przyszłych absolwentów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy na czas zdawania egzaminów do modlitwy o dary Ducha Świętego.

5. Dzieci z klasy III zapraszam wraz z rodzicami na generalną próbę przed uroczystością I Komunii św., która odbędzie się w kościele we wtorek 23-go maja od godz. 16:00.

6. W środę, 24-go maja przeżywać będziemy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

7. W przyszłą niedzielę, 28-go maja przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci z kl. III po raz pierwszy przystąpią do sakramentu Komunii Świętej. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe celebrowane będzie na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00.

8. Przypominam, iż uczniowie klasy IV swoją rocznicę przyjęcia sakramentu I Komunii św. przeżywać będą w niedzielę 11-go czerwca o godz. 12:00.

9. W imieniu ks. Arcybiskupa, serdecznie zapraszam przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej na rejonowe spotkanie PRD, które odbędzie się w jutro, 22 maja 2023 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00. Zakończenie spotkania przewidywane jest ok. godz. 21.00.

10. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.