28/05/2023 12:00

28.05.2023r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Jak już uprzednio ogłaszałem, dziś o godz. 12:00 rozpocznie się w naszym kościele uroczystość I Komunii św. Z tej racji nabożeństwo czerwcowe celebrowane będzie na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00.

3. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Bożego Serca do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które z racji Białego Tygodnia połączone będą z Mszą św. o godz. 18:00, a w niedzielę litanię do Serca Pana Jezusa śpiewać będziemy na zakończenie Mszy św. o godz. 12:00. Wszystkich czcicieli Bożego Serca, a szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam z książeczkami do nabożeństwa i zachęcam do głośnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa.

4. Od jutra kontynuujemy - przerwany niedzielami Wielkiego Postu i Wielkanocnymi - zwykły okres liturgiczny.

5. W obecnym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 29-go maja – święto NMP Matki Kościoła
- w środę, 31-go maja – święto Nawiedzenia NMP
- w piątek, 01-go czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę, 03-go czerwca – wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy.

6. W obecnym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- w  pierwszy czwartek czerwca na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

- spowiedź św. w pierwszy piątek czerwca od godz. 17:30 do rozpoczęcia Mszy św. wotywnej o godz. 18:00. Na zakończenie Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa celebrowane będzie nabożeństwo czerwcowe połączone z aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

- w  sobotę o godz. 9:30 udam się z Najświętszym Sakramentem do chorych i starszych osób. O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Nieokalanym Sercu Maryi. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo czerwcowe - kończące obchody Białego Tygodnia - połączone z aktem wynagrodzenia Nieokalanemu Sercu Maryi.

7. W dniach 2-3 czerwca br. do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Czuwanie rozpocznie się w piątek 2-go czerwca Apelem jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, a zakończy w sobotę uroczystą Mszą Świętą. Szczegółowy program wywieszony jest na plakatu i umieszczony w gablocie przed kościołem.

8. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

9. Za tydzień w pierwszą niedzielę czerwca, przypada taca gospodarcza. W miesiącu maju wyniosła ona 723 zł. Za przyszłe ofiary już dzisiaj składam gorące Bóg zapłać.

10. Z poniedziałku na wtorek po przyszłej niedzieli, tj. z 05-go na 06-go czerwca nasza parafia przeżywać będzie swą Dobę Eucharystyczną, którą rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 9:00 i zakończymy we wtorek Mszą św. o godz. 7:00. Szczegółowy program Doby Eucharystycznej podam w najbliższą niedzielę.

11. Bardzo gorąco dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za bardzo mocne zaangażowanie się w rozmaite prace w naszej świątyni i na całym placu wokół niej. Dziękuję za kolejne skoszenie trawy na placu kościoła i plebanii, za uprzątnięcie wszelkich nieczystości z kostki brukowej oraz za posprzątanie wnętrza świątyni i udekorowanie jej przepiękną kompozycją kwiatową.

12. Na lekturę duchową zachęcam do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i obfitości łask.